Ogłoszenia parafialne 6 Niedziela Zwykła, 11 lutego A.D.2024

Zachęcamy, aby w pn i wt podczas indywidualnej adoracji wynagradzać Bogu za grzechy karnawału. W te 2 dni – pn i wt przed Środą Popielcową o 15.00 w Kaplicy Wieczystej Adoracji wspólna Koronka do Miłosierdzia Bożego. Rozpoczynamy dziś Tydzień Modlitw o trzeźwość narodu. Pamiętajmy w modlitwie o tej ważnej intencji oraz o kankretnych uczynkach – osobistych i względem innych.

We wt o 17.30 cotygodniowe naboż. do bł. Romana Sitki, prosimy o składanie podziękowań i próśb do skrzynki przy ołtarzu naszego Patrona.

W Śr Popielcową rozpoczynamy święty czas Wielkiego Postu – okres pokuty i nawrócenia serca. Msze św. w ten dzień z obrzędem posypania głów popiołem o 6.00, 7.00, 9.00, po południu o 16.00 i 18.00. O 17.30 Nowenna do MBNP. Składka w ten dzień na cele charytatywne. KAncelaria nieczynna.

Przypominamy, ze w Śr Popielcową obowiązuje post ścisły, czyli 3 posiłki, w tym 1 do syta oraz abstynencja od pokarmów mięsnych. W Wielkim Poście zachęcamy do podjęcia konkretnych postanowień związanych z walką z grzechem i pełnieniem dobrych uczynków: modlitwy, postu, jałmużny. Przypominamy, że każdy piątek w ciągu roku jest dniem abstynencji od pokarmów mięsnych.

W pt zapraszamy na pierwsze nabożeństwa Drogi Krzyżowej: o 8.00 – dla dorosłych, o 16.00 – z rozważaniami dla dzieci, o 17.15 – dla dorosłych, o 19.00 – Droga Krzyżowa dla młodzieży i wszystkich chętnych. W ten dzień kancelaria czynna tylko do południa.

W pt po Mszy św. o 18.00 zapraszamy na spotkanie formacyjne ASH NSPJ. Konferencję pt: Przez Serce MAryi do Serca Jezusa wygłosi Ks. Prał. Bogusław Skotarek, Proboszcz naszej parafii. Zapraszamy wszystkich chętnych, pragnących dołączyć do ASH NSPJ i chcących pogłębić tematykę kultu Serca Bożego.

Za tydzień I-sza Ndz W. Postu. Zapraszamy na Gożkie Zale z kazaniem pasyjnym o 17.00. Za udział w Gożkich Żalach i Drodze Krzyżowej można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

Bóg zapłać za składane ofiary na cele inwestycyjne w naszej parafii, a w szczególności na pokrycie kosztów ogrzewania. Ostatnio została wykonana wymiana krokwi, stępli i słupów podtrzymujących więźbę dachową naszego kościoła oraz uzupełnienie ubytków w pokryciu dachowym oraz konserwacja i czyszczenie całej więźby dachowej. Prace trwały 3 miesiące.

Dyrektorzy Szkół Podst. Nr 9, Nr 5 oraz Szkoły Katolickiej zapraszają do zapisu do klas I na kolejny rok szkolny. Szczegółowe informacje w sekretariatach i na stronach internetowych szkół.

Miłosiernemu Bogu polećmy zmarłych ostatnio: + Marię Kuboń, + Stanisława Szlachetkę, + Ryszarda Zaklukiewicza oraz zmarłych powierzanych w wypominkach rocznych: Dobry Jezu, a nasz Panie…

Komentowanie jest wyłączone