I Niedziela Adwentu, 29 listopada A.D. 2020

Okresem Adwentu, który stanowi duchowe przygotowanie do Świąt Bożego Narodzenia, w imię Boże rozpoczęliśmy dziś nowy rok liturgiczny. Zapraszamy do udziału w Mszach św. roratnich w dni powszednie, od pn do pt, o 6.00 i 18.00, w sb o 6.00. W każdą sb o 18.00 odprawiamy Mszę św. z liturgią niedzielną. Codzienny udział we Mszy św. roratniej może być szlachetnym i bogatym w duchowe owoce adwentowym postanowieniem.

Na roraty o 6.00 zapraszamy wszystkich, zaś na 18.00 zapraszamy szczególnie dzieci wraz z rodzicami lub dziadkami oraz młodzież. Prosimy rodziców, aby pomogli dzieciom przygotować lampiony, z którymi będą przychodzić do kościoła. Zamówione zostały specjalne materiały – plansze dla dzieci, które w każdy dzień rorat będą otrzymywać do wklejenia specjalny obrazek. Prosimy także, aby na Mszę św. roratnią o 18.00 dzieci przynosiły serduszka z wypisanymi dobrymi uczynkami oraz ze swoim imieniem i nazwiskiem. Będą losowane żłóbki Pana Jezusa – dzieci zabiorą je do domu, gdzie z całą rodziną będą się modlić, a następnego dnia przyniosą do kościoła.

Podczas Mszy św. o 6.00 i 18.00 będą głoszone krótkie homilie. W czasie Adwentu w dni powszednie nie ma Mszy św. o godz. 6.30.

Zachęcamy do przystępowania do spowiedzi św. przez cały Adwent, gdyż nie będzie możliwe zorganizowanie sakr. pokuty w okresie przedświątecznym z licznym udziałem spowiedników i penitentów. Spowiadamy codziennie podczas Mszy św. w naszej świątyni o 6.00, 7.00 i 18.00 oraz w niedziele.

Zapraszamy na indywidualną adorację Najśw. Sakramentu od pn do sb, w godz. 7.30 – 17.30.

W lit. tyg.: w pn święto św. Andrzeja Ap., w czw wsp. św. Franciszka Ksawerego.

Dziś rozpoczyna się Nowenna przed Niepok. Pocz. NMP i będzie odprawiana codziennie o 17.30. Z tego powodu dziś i jutro nie będą czytane wyp. listopadowe. Od dziś są czytane nowe wyp. roczne o 8.15 i 11.15, jeden raz w miesiącu. Nie będzie wyp. o 6.10 i 9.40. W każdą ndz w ciągu roku o 6.10 będą śpiewane Godzinki o Niepok. Pocz. NMP. Zachęcamy do udziału w pięknym, pełnym biblijnych treści, naboż. do Maryi Niepokalanej.

Dziś po każdej Mszy św. poświęcenie opłatków na wigilijne stoły. Ofiary składane przy nabyciu opłatków będą przeznaczone na cele parafialne. Bóg zapłać także za indywidualne ofiary składane na ogrzewanie kościoła. W zakrystii lub przed kościołem można także nabyć świece na święta. W ten sposób włączamy się w Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom organizowane przez Caritas. Zachęcamy również do podarowania świec i opłatków innym, zwłaszcza samotnym, chorym i przebywającym na kwarantannie.

We wt o 17.30 naboż. do Bł. Romana Sitki i Nowenna przed Niepok. Pocz. NMP, w śr Nowenna do MBNP i przed Niepok. Pocz., a po Mszy św. o 18.00 wspólna adoracja. W I-szy czw o 17.30 Nowenna przed Niepok. Pocz. NMP, a po Mszy św. o 18.00 Godzina Święta i adoracja w ciszy do 21.00. W I-szy pt na każdej Mszy św. składka na misje. O 7.00 Msza św. wotywna o NSPJ z nabożeństwem ku czci Bożego Serca.  O 17.30 nabożeństwo do NSPJ połączone z Nowenną przed Niepok. Pocz. NMP. Po Mszy św. roratniej o 18.00 Adoracja Krzyża. Spowiedź przed I-szym pt: w czw od 17.30 i podczas Mszy św, zaś w pt – od 17.00. W I-szy pt cały dzień kancelaria nieczynna.

W I-szą sb Msza św. o Niepok. Sercu Maryi o 7.00. O 8.00 udamy się z posługą sakramentalną do chorych. O 17.00 naboż. I-sobotnie oraz Nowenna przed Niepok. Pocz. NMP.

W przyszłą ndz zmiana tajemnic róż. po Mszy św. o 8.30. Następna ndz to także Dzień Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie – po Mszach św. będzie możliwość złożenia ofiary do puszek.

Stowarzyszenie Kropla prosi o włączenie się w zbiórkę paczek dla chorych dzieci. Szczegóły na tablicy ogłoszeń. Zbiórka odbędzie się w budynku katechet., 7 grudnia, w pn, w godz. 9.00 – 18.00. 

Miłosiernemu Bogu polećmy zmarłych powierzanych w wypominkach oraz zmarłych w ost. tygodniu: + Julię Niedźwiadek, + Jacka Arcisza, + Helenę Paryło, + Józefa Jarosza, + Julię Hajduk.  Dobry Jezu, a nasz Panie…

Komentowanie jest wyłączone