OGŁOSZENIA – 12.05.2019 r. IV Niedz. Wlk. –DOBREGO PASTERZA

OGŁOSZENIA – 12.05.2019 r.
IV Niedz. Wlk. –DOBREGO PASTERZA

Niedzielą Dobrego Pasterza rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Powołania w Kościele. Bóg zapłać za ofiary składane dziś na Seminarium Duchowne. Składka na posadzkę i ogrzewanie w przyszła niedzielę. Rozpoczęcie ostatniego etapu prac planowane jest jak w poprzednich latach na przełom lipca i sierpnia.
Dzisiaj na Mszy o 1130 rocznica pierwszej komunii dzieci, które przystąpiły do Komunii przed rokiem.

W liturgii tygodnia: we wtorek święto św. Macieja Apostoła, we środę wspomnienie św. Andrzeja Boboli – w tym dniu polecamy Waszym modlitwom naszego Biskupa w dniu Jego Imienin, w sobotę wsp. św. Stanisława Papczyńskiego.

W Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej rozpoczyna się dziś tygodniowy odpust. Nasza parafia zaproszona jest do udziału wraz z Rycerstwem Niepokalanej w sobotę na 1800.

Adoracja Rycerstwa Niepokalanej we środę o godz. 1700, a po Mszy wieczornej spotkanie w budynku katechetycznym. Adoracja Straży Honorowej Serca Pana Jezusa we czwartek o godz. 1700 i po Mszy spotkanie w budynku katechetycznym.

Uchwałą Rady Miejskiej w Tarnowie zostały zwiększone opłaty za wywóz śmieci. Na naszym cmentarzy parafialnym to wzrost o 50 %. Obecnie będzie to 4 200 zł za miesiąc. Z tego powodu również o 50 % muszą być podniesione od dzisiaj opłaty mogilne. Nie ma innych źródeł finansowania potrzeb cmentarza, wysokość opłat nie zależy od nas. Parafia nie czerpie żadnych korzyści z opłat cmentarnych.

Osoby żyjące w związkach niesakramentalnych zapraszamy na Mszę św. do Katedry w sobotę 18 maja 2019 r. o godz. 1500. Po Mszy św. będzie jeszcze adoracja Najświętszego Sakramentu a potem spotkanie w Domu Parafialnym.

Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej, gdzie znajdziemy wiele materiałów dotyczących bieżących wydarzeń religijnych i społecznych.

Polećmy miłosiernemu Bogu wszystkich zmarłych powierzonych w wypominkach i zmarłe w ostatnim czasie: + Janina Marek, Klara Gryc: Dobry Jezu, a nasz Panie…

 

Komentowanie jest wyłączone