OGŁOSZENIA – 15.04.2018 r. – III Niedz. Wlk. Niedziela Biblijna

OGŁOSZENIA – 15.04.2018 r.
III Niedz. Wlk.

      Dzisiejsza niedziela jest obchodzona jako Niedziela Biblijna i rozpoczyna tydzień, w którym zwracamy nasza uwagę na miejsce Biblii w naszym życiu.

        Przyszła niedziela jest Niedzielą Dobrego Pasterza – Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Składka przeznaczona będzie na Seminarium Duchowne w Tarnowie.

      Dziękujemy za ofiary złożone na tacę w ubiegłą niedzielę na nową posadzkę i ogrzewanie. Prace w tym roku rozpoczną się w drugim tygodniu lipca i potrwają trochę dłużej ponieważ będzie wykonana większa powierzchnia niż w ubiegłym roku – cała zachodnia strona aż do środka kościoła. Rozpoczęły się już prace w związku przyłączeniem kościoła do ogrzewania miejskiego. Ze względu na przepisy przeciwpożarowe będą także wykonane wewnątrz kościoła dwa hydranty – te prace również są już zaplanowane na najbliższe dni.

Pierwsza Komunia w naszej parafii jak zwykle w pierwszą niedzielę maja 6.05. na Mszy o godz. 11.30 .
      Odpust parafialny ku czci Najświętszego Serca Jezusowego w tym roku będzie w niedzielę 3.06 – tydzień wcześniej niż zwykle, ponieważ 10.06. Ksiądz Biskup będzie konsekrował kościół bł. Karoliny, a to nasze bezpośrednie sąsiedztwo i także ogromny udział pracy wielu z Was, a zatem warto wziąć udział w tej uroczystości.

      W tym tygodniu w najbliższy wtorek zapraszamy uczniów klas II Gimnazjum i klas VII Szkoły Podstawowej na spotkanie formacyjne w ramach przygotowania do s. bierzmowania. O godz. 18.00 Msza święta i po niej spotkanie informacyjne. Do modlitwy zapraszamy również rodziców.

      Polećmy miłosiernemu Bogu wszystkich zmarłych powierzonych w wypominkach i zmarłych w ostatnim czasie: Roman Szejki, Paweł Furmański, Danuta Pelc: Dobry Jezu, a nasz Panie…

Komentowanie jest wyłączone