OGŁOSZENIA – 2.06.2019 r. Wniebowstąpienie Pańskie

 

 

 

 

 

 

OGŁOSZENIA – 2.06.2019 r.

 

Wniebowstąpienie Pańskie

 

 

 

 

 

Rozpoczęliśmy miesiąc, który dla naszej parafii ma szczególne znaczenie ze względu na kult Serca Jezusowego. Nabożeństwa czerwcowe codziennie o 1730. Przez cały najbliższy tydzień nabożeństwa czerwcowe w połączeniu z Nowenną do Ducha Świętego. Boże Ciało w tym roku obchodzimy 20 czerwca. Odpust ku czci Serca Jezusowego w ostatnią niedzielę 30 czerwca.

 

 

 

Bóg zapłać za indywidualne ofiary składane w ostatnim miesiącu na nowe ogrzewanie i  posadzkę .  W przyszłą niedzielę – drugą miesiąca – składka na cele inwestycyjne. W przyszłą niedzielę także ofiary do puszek na rzecz Uniwersytetu Papieskiego im. Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.

 

 

 

W liturgii tygodnia:

 

 

 

W poniedziałek wspomnienie św. Karola Lwangi – męczennika, we czwartek bł. Zbigniewa Strzałkowskiego – kapłana i męczennika, w sobotę św. Jadwigi Królowej.

 

 

 

Ten tydzień jest pierwszym tygodniem czerwca – spowiedź w czwartek od godz. 1700 w piątek od godz. 1600.

 

W I czwartek o godz. 1730 Nabożeństwo czerwcowe z modlitwą o powołania. Po Mszy św. wieczornej Godzina Święta, potem adoracja prywatna do Mszy o 2200. W czasie adoracji możliwość spowiedzi.

 

 

 

W I piątek Msze św. wotywne o Sercu Pana Jezusa o godz. 700 i 1800. Po Mszy wieczornej nie ma adoracji krzyża ponieważ trwa okres wielkanocny.

 

 

 

W przyszłą niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Uroczystość ta kończy okres wielkanocny i czas Komunii Wielkanocnej. Osoby, które nie przystąpiły do komunii wielkanocnej zobowiązane są w sumieniu do wypełnienia duchowego obowiązku zgodnie z Przykazaniami.

 

 

 

 

 

Polećmy miłosiernemu Bogu wszystkich zmarłych powierzonych w wypominkach i zmarłą ostatnio + Bronisławę Sajdak: Dobry Jezu, a nasz Panie…

 

Komentowanie jest wyłączone