OGŁOSZENIA – 2 Niedz. Wielk. – 28.04.2019 r. Niedziela Miłosierdzia Bożego

OGŁOSZENIA – 2 Niedz. Wielk. – 28.04.2019 r. Niedziela Miłosierdzia Bożego

      Przeżywając Niedzielę, która ma dla nas szczególne znaczenie, zawierzmy Bożemu Miłosierdziu nasze życie. Obejmijmy modlitwą wszystkich członków parafialnej „Caritas” oraz wspierających duchowo i materialnie to dzieło, a rozpoczynając Tydzień Miłosierdzia módlmy się o nasz wzrost w postawie miłosiernej. Dziś do puszek można złożyć ofiary dla naszej diecezjalnej Caritas.
Zachęcamy do uczestniczenia dziś w Godzinie Miłosierdzia o 15.00.

     Następna niedzielę jest Niedzielą Biblijną. Podczas Mszy Świętej o godz. 11.30 w przyszła niedzielę Pierwsza Komunia Święta dzieci z klas III. Prosimy osoby nie związane z uroczystością , aby pozostawić miejsca siedzące dla rodziców dzieci i ich najbliższych. Spowiedź dzieci, które mają przystąpić do I Komunii świętej i ich rodziców będzie w sobotę o godz. 9.00. Spotkanie przygotowujące do I Komunii dla dzieci i rodziców jutro – w poniedziałek – godz. 19.00 w kościele.
Po Mszy św. o godz. 8.30 w przyszła niedzielę zmiana Tajemnic Różańcowych.

W tym tygodniu:
     We wtorek o 17.30 rozpoczynamy Nabożeństwa Majowe. Zachęcamy do codziennego udziału w tych nabożeństwach odprawianych w kościele, do śpiewania litanii przy kapliczkach lub wspólnego odmawiania Litanii Loretańskiej w rodzinach. W tym dniu także liturgicznie przeniesiona Uroczystość św. Wojciecha – biskupa i męczennika – głównego patrona Polski.
     We wtorek po wieczornej Mszy świętej spotkanie synodalne – zapraszamy członków I Zespołu. Materiały dostępne tak jak zwykle.

     W pierwszy czwartek będziemy się modlić o powołania w czasie nabożeństwa majowego. Po Mszy wieczornej we czwartek Godzina Święta, która zakończy się błogosławieństwem – nie będzie Mszy o Sercu Pana Jezusa o 22.00, ponieważ następnego dnia jest Uroczystość.

     W piątek obchodzimy Uroczystość NMP Królowej Polski i Święto Konstytucji 3 Maja. W naszych modlitwach polecajmy Bogu nasza Ojczyznę. Porządek Mszy św. 3-go maja taki jak w niedzielę. O godz. 18.00 Msza św. w int. OSP Tarnów-Rzędzin z okazji wspomnienia św. Floriana – patrona strażaków.

     W I sobotę maja – o godz. 17.00 zapraszamy na Nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi z modlitwą różańcową. Litanię Loretańską odśpiewamy ok. godz. 17.45.

     W następny poniedziałek 6 maja spotkanie Towarzystwa Przyjaciół Seminarium Duchownego. Zapraszamy na Nabożeństwo Majowe, a po Mszy na spotkanie na plebani.

     Miłosiernemu Bogu polećmy wszystkich zmarłych powierzonych w wypominkach i zmarłą w ostatnim czasie: + Jolanta Fiłonowicz: Dobry Jezu, a nasz Panie…

Komentowanie jest wyłączone