OGŁOSZENIA – 30.04.2017 r. – III Niedz. Wlk.

OGŁOSZENIA – 30.04.2017 r.

III Niedz. Wlk. – Niedziela Biblijna

Dzisiejsza niedziela jest obchodzona jako Niedziela Biblijna i rozpoczyna tydzień, w którym zwracamy nasza uwagę na miejsce Biblii w naszym życiu.

Przyszła niedziela jest Niedzielą Dobrego Pasterza – Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Składka przeznaczona będzie na Seminarium Duchowne w Tarnowie.

Po Mszy św. o godz. 700 zmiana Tajemnic Różańcowych.

W przyszłą niedzielę podczas Mszy Świętej o godz. 1130 Pierwsza Komunia Święta dzieci z klas II. Prosimy osoby nie związane z uroczystością , aby pozostawić miejsca siedzące dla rodziców dzieci i ich najbliższych. Spowiedź dzieci, które mają przystąpić do I Komunii świętej i ich rodziców będzie w sobotę o godz. 1100.

W tym tygodniu:

Zachęcamy do codziennego udziału w rozpoczynających się dzisiaj Nabożeństwach Majowych odprawianych o godz. 1730.

We środę obchodzimy Uroczystość NMP Królowej Polski i Święto Konstytucji 3 Maja. W naszych modlitwach polecajmy Bogu nasza Ojczyznę i uczmy młode pokolenie patriotyzmu. Porządek Mszy św. 3-go maja taki jak w niedzielę. O godz. 1800 Msza św. w int. OSP Tarnów-Rzędzin z okazji św. Floriana – patrona strażaków.

 

Najbliższy czwartek jest pierwszym czwartkiem maja. Po Mszy wieczornej Godzina Święta i potem prywatna adoracja do 2200. Na zakończenie Msza o Sercu Pana Jezusa o godz. 2200.

W I Piątek maja Msze wotywne o Sercu Pana Jezusa o 700 i 1800 – kazanie tylko na Mszy o 700.

W I sobotę maja – o godz. 1700 zapraszamy na Nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi. Litanię Loretańską odśpiewamy ok godz. 1745. O godz. 1800 Msza św. wynagradzająca.

Spowiedź z okazji I piątku w czwartek od 1700 i w piątek od 1630. Do chorych udamy się w sobotę od 800.

 

Kancelaria w tym tygodniu czynna tylko we wtorek i czwartek.

 

W przyszłą niedzielę w Skrzyszowie odpust ku czci św. Stanisława Biskupa i męczennika – suma odpustowa o godz. 1100, natomiast w następny poniedziałek parafia w Skrzyszowie świętuje 500-lecie kościoła parafialnego – Msza jubileuszowa będzie w poniedziałek o godz. 1700.

Polećmy miłosiernemu Bogu wszystkich zmarłych powierzonych w wypominkach i zmarłych z naszych rodzin: Dobry Jezu, a nasz Panie…

Komentowanie jest wyłączone