OGŁOSZENIA – 31.05.2020 r. Zesłanie Ducha Świętego

OGŁOSZENIA – 31.05.2020 r.

Zesłanie Ducha Świętego

Dzisiejszą Uroczystością kończy się okres  wielkanocny. Jutrodrugi dzień Zielonych Świąt – Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Msze św. w dniu jutrzejszym będą sprawowane o godz. 630; 830; 1000 oraz popołudniu o godz. 1600 i 1800. Kancelaria parafialna jutro nieczynna.

Ponadto w  tygodniu w liturgii: we czwartek Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

W przyszłą niedzielę obchodzimy Uroczystość Trójcy Świętej, a w następnym tygodniu 11 czerwca Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej./Boże Ciało/. Aktualnie obowiązujące przepisy nie pozwalają jeszcze na tradycyjna procesję.

W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych na Mszy o 830.

Jutro rozpoczniemy miesiąc, który dla naszej parafii ma szczególne znaczenie ze względu na kult Serca Jezusowego. Nabożeństwa czerwcowe codziennie o 1730. Odpust ku czci Serca Jezusowego w niedzielę 21 czerwca.

Spowiedź w czasie wszystkich nabożeństw, a dodatkowo z okazji pierwszego tygodnia miesiąca w czwartek od godz. 1700  i w piątek od godz. 1600.

W I czwartek o godz. 1730 Nabożeństwo czerwcowe z modlitwą o powołania. Po Mszy św. wieczornej Godzina Święta, potem adoracja prywatna do Mszy o 2200. W czasie adoracji możliwość spowiedzi. W I piątek Msze o Sercu Pana Jezusa o godz. 700 i 1800. Po Mszy wieczornej adoracja krzyża. W sobotę Msza św. o Niep. Sercu Maryi rano o godz. 700. O godz. 1700 Różaniec z rozważaniem pierwszosobotnim.

Do chorych udamy się w sobotę od godz. 800. Pójdziemy tylko do tych chorych, którzy telefonicznie lub przez kogoś zgłoszą, że mimo epidemii życzą sobie Komunii świętej. Na tej samej zasadzie – po potwierdzeni telefonicznym będą mogli chodzić z Komunią Szafarze Eucharystii.

Biblioteka parafialna będzie czynna w czerwcu w środy ale tylko dla tych, którzy mają wypożyczone książki do oddania.

Spotkanie formacyjne dla kandydatów do s. bierzmowania z klas VIII i ich rodziców odbędzie się w kościele we wtorek 2 czerwca – początek o godz. 1800. Bierzmowanie w naszej parafii będzie 7 lipca we wtorek o godz. 1600. Egzaminy dla klas VII będą w listopadzie.

Spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej będzie w poniedziałek 1 czerwca o 1850 w Domu Katechetycznym.

Polećmy miłosiernemu Bogu wszystkich zmarłych powierzonych w wypominkach i zmarłych ostatnio + Czesława Gonet, Adela Smagacz, Urszula Grzeszczak: Dobry Jezu, a nasz Panie…

Komentowanie jest wyłączone