OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Niedziela Palmowa 14.04.2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
Niedziela Palmowa 14.04.2019

Niedzielą Palmową rozpoczynamy świętowanie Wielkiego Tygodnia. Uroczysta procesja z palmami o godz. 11.30. O godz. 17.00 ostatnie Gorzkie Żale.
Dzisiejsze ofiary są jałmużną wielkopostną na Semin. Duchowne w Tarnowie.

W Wielką Środę –Wielkopostna Spowiedź od godz. 8.30 do 18.00.
Przerwy w spowiadaniu: od godz.: 10.00 – 10.30; 12.00 – 14.30; 16.00 – 16.30. Prosimy by skorzystać ze spowiedzi w tym dniu, gdy będzie dużo kapłanów, a uniknie się kolejek i nerwowości w inne dni – co naprawdę nie służy spowiedzi.
W Wielką Środę Droga Krzyżowa ulicami Tarnowa pod przewodnictwem Księdza Biskupa Ordynariusza rozpocznie się o godzinie 20.00 na tarnowskim Rynku. Wszyscy uczestnicy proszeni są o zabranie lampionów. Zachęcamy do udziału w tej Drodze Krzyżowej.

W Wielki Czwartek rozpoczynamy Święte Triduum Paschalne – w tym dniu dziękujemy Bogu za Sakrament Eucharystii i Kapłaństwa. Nie ma Mszy porannych, kościół będzie otwarty od godz. 7.00. Przed południem od 8.30 udamy się jeszcze do chorych w ich domach. Liturgia Wielkiego Czwartku rozpocznie się Mszą Świętą Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00. Następnie Adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy do godz. 24.00.
Porządek Adoracji: – 20.00 – Straż Honorowa Najśw. Serca Pana Jezusa i Rycerstwo Niepokalanej
– 21.00 – Młodzież
– 22.00 – Bractwo Żywego Różańca
– 23.00 – Adoracja prywatna
Bardzo prosimy Grupy prowadzące modlitwę aby w trakcie adoracji przewidzieć dłuższe chwile ciszy na osobista refleksję.

W Wielki Piątek – dzień śmierci Pana Jezusa, Do wieczornego nabożeństwa adoracja w Ciemnicy.
Porządek Adoracji w Wielki Piątek:
– 10.00 – Bractwo Żywego Różańca
– 11.00 – Rycerstwo Niepokalanej
– 12.00 – Dziewczęca Służba Maryjna
– 13.00 – Lektorzy i ministranci
– 14.00 – Straż Honorowa Najświętszego Serca Pana Jezusa
– 15.00 – Droga Krzyżowa
– 16.00 – Odnowa w Duchu Świętym, Caritas
W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły: czyli wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i trzy posiłki, w tym dwa lekkie i jeden do syta. Bardzo prosimy, aby na ten dzień przyozdobić krzyże i kapliczki na terenie parafii.
Droga Krzyżowa o godz. 15.00. Po tej Drodze Krzyżowej rozpoczęcie Nowenny do Miłosierdzia Bożego.
Liturgia Męki Pańskiej rozpocznie się godz. – 18.00, po niej Adoracja przy Grobie Pańskim do godz. 24.00. Za pobożny udział w Adoracji Krzyża i ucałowanie Go podczas Uroczystych Obrzędów (w Wielki Piątek) można zyskać odpust zupełny. Ofiary złożone przy Adoracji Krzyża przeznaczane są na pomoc dla chrześcijan żyjących w Ziemi Świętej. W Wielki Piątek Adoracja prowadzona przez młodzież o godz. 21.00.
Komunię świętą w czasie Triduum udziela się tylko w czasie nabożeństw.

W Wielką Sobotę czuwamy przy grobie Jezusa oczekując na Jego zmartwychwstanie. W tym dniu o godz. 8.30 poświęcenie wody, a następnie poświęcenie pokarmów w Kościele do godz. 15.00 – co pół godziny.
Liturgię Wielkiej Soboty rozpoczniemy obrzędem światła o godz. 20.00. Najpierw będzie poświęcenie ognia przed kościołem. W związku z tym prosimy o zabranie ze sobą świec i zakupionych paschalików, a następnie będziemy w skupieniu przeżywać kolejne części Liturgii Wielkanocnej aż do celebracji Uroczystej Mszy Świętej.

Wielkanoc rozpoczniemy Procesją Rezurekcyjną o 6.00. Po zakończeniu procesji pierwsza Msza święta, a następna o 8.30. Pozostałe godziny Mszy w Niedzielę Wielkanocną bez zmian.
Bardzo serdecznie zapraszamy rodziny i wszystkich Parafian do uczestnictwa w Liturgii Wigilii Paschalnej w sobotę i procesji Rezurekcyjnej w wielkanocny poranek. Prosimy zadbać o estetykę Feretronów, sztandarów, które będą niesione w procesji podczas Zmartwychwstania Pańskiego. Druhów Strażaków prosimy o tradycyjną wartę przy Grobie Pana Jezusa i udział w Procesji Rezurekcyjnej.
Zachęcamy do wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych także w Wielką Sobotę do Mszy Świętej wieczornej.
Cały program Triduum Paschalnego jest wydrukowany w Parafialnym Głosie Serca, który jest dziś do nabycia.

Kancelaria Parafialna w tym tygodniu czynna tylko w poniedziałek, wtorek i środę przed południem. Potem będzie nieczynna do środy wielkanocnej. Do tego czasu jeśli wypadłaby sprawa pogrzebu lub do umierających prosimy zgłaszać się w zakrystii, lub do Ks. Dyżurnego.
Katecheza chrzcielna dla rodzin dzieci chrzczonych w Poniedziałek Wielkanocny będzie w jutro o godz. 19.00.

Paczki świąteczne dla potrzebujących przygotowane przez parafialną Caritas będą wydawane we środę 17 kwietnia od 14.00 do odebrania paczki potrzebny jest dowód osobisty. Po świętach 24 kwietnia punkt Caritas będzie nieczynny.

Polećmy miłosiernemu Bogu wszystkich zmarłych powierzonych w wypominkach i zmarłych w ostatnim czasie: + Stefan Stasik, Irena Duź: Dobry Jezu, a nasz Panie…

Komentowanie jest wyłączone