OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Uroczystość Trójcy Przenajświętszej (16.06.2019 r.)

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
Uroczystość Trójcy Przenajświętszej (16.06.2019 r.)

Bóg zapłać za ofiary z ostatniej niedzieli na tegoroczne prace przy nowym ogrzewaniu i posadzce.

W tym tygodniu dzieci i młodzież rozpoczynają wakacje. Msza na zakończenie roku szkolnego we środę o godz. 800. Zapraszamy wszystkie dzieci, młodzież, grono pedagogiczne, katechetów i rodziców naszej parafii by podziękować Bogu za miniony rok i prosić o błogosławieństwo na czas wakacji.

We wtorek po wieczornej Mszy świętej spotkanie synodalne – zapraszamy członków I Zespołu. Materiały dostępne tak jak zwykle.

Adoracja Rycerstwa Niepokalanej i Straży Honorowej Serca Pana Jezusa we środę o godz. 1700, a po Mszy wieczornej spotkanie w budynku katechetycznym.

W tym tygodniu we czwartek obchodzimy Uroczystość Bożego Ciała. Msze św. przed południem o godz.: 630, 830, 1000, 1130. Nie będzie Mszy Świętej o godz. 1400. Mszą Świętą o godz. 1600 rozpoczniemy Procesję Eucharystyczną, która podąży ulicą Lwowską, Skowronków, Boczną i Graniczną. Po zakończeniu będzie Msza święta. Ostatnia Msza w Boże Ciało o godz. 2000. Prosimy o przygotowanie ołtarzy i feretronów, zapraszamy dzieci pierwszokomunijne, dzieci do sypania kwiatów i dzwonienia, druhny i druhów strażaków i wszystkich tych, którzy zawsze tworzą orszak Jezusa Eucharystycznego. Bardzo prosimy także o zainteresowanie się czy wszystkie funkcje w procesji są podjęte tak przy feretronach, baldachimie jak i sztandarach, a jeśli proszą nas o pomoc prosimy by nie odmawiać. Bardzo również prosimy by na czas procesji nie parkować samochodów wzdłuż ul. Bocznej i Granicznej. Ofiary tacy z Bożego Ciała są przeznaczone na domowe Hospicja.
Przed południem o godz. 900 przy ołtarzu polowym na rynku tarnowskim, Msza Święta i procesja do czterech ołtarzy po przewodnictwem Ks. Bp Andrzeja Jeża.
W Oktawie Bożego Ciała procesja wokół kościoła codziennie o godz. 1730. Prosimy o liczny udział w tych procesjach – to nasze świadectwo wiary w rzeczywistą obecność Pana Jezusa w Eucharystii.

W przyszłą niedzielę parafia w Woli Rzędzińskiej przeżywa Uroczystość odpustową ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy – suma odpustowa z procesją eucharystyczną o godz. 1100.

Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej. Dziś i w Boże Ciało jest kolejny numer parafialnego Głosu Serca – cena 5 zł.

Miłosiernemu Bogu polećmy wszystkich zmarłych powierzonych w wypominkach i zmarłych w ostatnim czasie: + Józef Tokarz, Zbigniew Mazur, Mieczysław Mikrut, Ewa Tuszyńska: Dobry Jezu, a nasz Panie…

Komentowanie jest wyłączone