OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Uroczystość Trójcy Przenajświętszej (7.06.2020 r.

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 Uroczystość Trójcy Przenajświętszej (7.06.2020 r.)

Dzisiejszego popołudnia do naszej parafii przybedzie będzie obraz św. Jana Pawła II, który towarzyszy Akcji Katolickiej naszej diecezji w przeżywaniu stulecia urodzin Świętego. Do poniedziałku obraz będzie w naszej świątyni. Pierwotnie obecność obrazu była wpisana w przygotowanie do stulecia urodzin ale ze względu na epidemię została przesunięta.

W tym tygodniu we czwartek obchodzimy Uroczystość Bożego Ciała. Msze św. przed południem o godz.: 630, 830, 1000, 1130. Nie będzie Mszy Świętej o godz. 1400. Mszą Świętą o godz. 1600 rozpoczniemy Procesję Eucharystyczną, która w tym roku będzie poprowadzona wokół naszego kościoła. Prosimy o pomoc w przygotowaniu ołtarzy we środę wieczorem. Nie tworzymy dużego orszaku procesyjnego, dzieci niech również biorą udział w grupie głównej z rodzicami. Proszę przygotować tylko dwa feretrony: Serca Pana Jezusa i Matki Bożej oraz baldachim, nie zabieramy sztandarów. Do udziału zapraszamy naszych strażaków.

Bezpośrednio po zakończeniu procesji będzie również odprawiona Msza święta. Ostatnia Msza w Boże Ciało o 2000.

Ofiary tacy z Bożego Ciała są przeznaczone na Hospicja naszej diecezji.

Nie ma w tym roku przedpołudniowej procesji w parafii katedralnej.

W Oktawie Bożego Ciała procesja wokół kościoła codziennie o godz. 1730. Udział w tych procesjach – to nasze świadectwo wiary w rzeczywistą obecność Pana Jezusa w Eucharystii.

Zachęcamy do nabycia i czytania prasy katolickiej.

          Miłosiernemu Bogu polećmy wszystkich zmarłych powierzonych w wypominkach i zmarłą w ostatnim czasie: + Stanisławę Jarmuła: Dobry Jezu, a nasz Panie…

Komentowanie jest wyłączone