OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Uroczystość Zesłania Ducha Świętego 20.05.2018 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
Uroczystość Zesłania Ducha Świętego 20.05.2018 r.

 

    Dzisiejszą Uroczystością kończy się okres wielkanocny. Jutro drugi dzień Zielonych Świąt – Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Msze św. w dniu jutrzejszym będą sprawowane o godz. 530; 700; 830; 1000 oraz popołudniu o godz. 1600 i 1800. Kancelaria parafialna jutro nieczynna.
Ponadto w tygodniu w liturgii: we czwartek Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

    Bóg zapłać za ofiary z ostatniej niedzieli na nowe ogrzewanie i posadzkę. Bóg zapłać również Panom z Róży św. Józefa za oczyszczenie muru okalającego plac kościelny.

    We wtorek 22 maja na Mszy wieczornej odbędzie się błogosławieństwo kandydatów do posługi lektora z naszego dekanatu. Liturgii będzie przewodniczyła Ks. Dziekan Zdzisław Gniewek. Do wspólnej modlitwy zapraszamy szczególnie rodziny kandydatów.

    We czwartek po Mszy wieczornej odbędzie się pierwsze posiedzenia Parafialnego Zespołu Synodalnego. Zapraszamy na nie wszystkich, którzy zgodnie z Dekretem Ks. Biskupa należą do tego Zespołu czyli: kapłani pracujący w parafii, przedstawiciele Instytutów życia konsekrowanego, Nadzwyczajni Szafarze Komunii Świętej, Katecheci, członkowie Parafialnej Rady Duszpasterskiej, przedstawiciele grup religijnych działających w parafii, reprezentanci innych osób i instytucji działających w parafii. Spotkanie odbędzie się w sali św. Stanisława w budynku katechetycznym.

    Po Mszy wieczornej we czwartek w kościele inscenizacja przygotowana przez dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 5 z okazji Dnia Matki – zapraszamy szczególnie MATKI.

      W przyszłą niedzielę obchodzimy Uroczystość Trójcy Świętej, a w następnym tygodniu 31 maja Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej./Boże Ciało/. Trasa procesji taka jak w poprzednich latach. Ołtarze będą ustawiane: przy ul. Lwowskiej, przy ulicy Skowronków, przy ul. Bocznej i przy ul. Granicznej.
O przygotowanie ołtarzy prosimy następujące grupy:
Ołtarz I – Rycerstwo Niepokalanej; Ołtarz II – Zespół „Glorii”,
Ołtarz III – Odnowa w Duchu Świętym; Ołtarz IV – Lektorzy i Młodzież.
Ofiary na kwiaty i dekoracje do ołtarzy można składać do skarbonki znajdującej się obok Ołtarza Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

     Polećmy miłosiernemu Bogu wszystkich zmarłych powierzonych w wypominkach i zmarłego ostatnio + Juliana Michalskiego: Dobry Jezu, a nasz Panie…

Komentowanie jest wyłączone