OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XII NIEDZIELA ZWYKŁA – (23.06.2019 r.)

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XII NIEDZIELA ZWYKŁA – (23.06.2019 r.)

Dziękujemy wszystkim, którzy przygotowali ołtarze i przyczynili się do pięknego przebiegu procesji w Boże Ciało. Trwającą Oktawę Bożego Ciała starajmy się zaznaczyć uczestnictwem w codziennej procesji eucharystycznej. Dziś i do środy procesja o godz. 1730. Zaraz po procesji rozpoczyna się Msza św. Natomiast w czwartek na zakończenie oktawy Bożego Ciała procesja będzie po Mszy św. o godz. 1800, potem poświęcenie wianków i błogosławieństwo dzieci. Na tę Mszę zapraszamy wszystkie dzieci naszej Parafii.

Ponadto w tym tygodniu : jutro Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.

W piątek Uroczystość Najśw. Serca Pana Jezusa – dzień Patronalny naszej Parafii. Msze św. o godz. 630, 830 , 1000 oraz 1600, 1800. Ponieważ jest to Uroczystość nie obowiązuje post. Kancelaria w piątek będzie nieczynna.

W sobotę Uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. będą sprawowane o godz. 630, 830, 1000, 1600, 1800. Składka w tym dniu jest przeznaczona do wyłącznej dyspozycji Ojca Świętego.

W przyszłą niedzielę przeżywamy Odpust ku Czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Suma odpustowa z procesją eucharystyczną o godz. 1130. Przewodniczył będzie Ks. Jerzy Borczewski – proboszcz parafii w Pogórskiej Woli. Zapraszamy na Sumę odpustową, szczególnie dzieci pierwszokomunijne, dzieci sypiące kwiaty, chłopców z dzwonkami, DSM, niosących chorągwie i feretrony. Spowiedź przed odpustem w czasie porannych i wieczornych nabożeństw. Ofiary z dnia odpustu są przeznaczone na budowany kościół w Pogórskiej Woli – decyzją Ks. Biskupa jesteśmy parafią, która raz w roku jedną składkę ma przekazać na ten cel.

Zakończone zostały prace przy przebudowie pierwszych stopni schodów do Kaplicy Adoracji Najświętszego Sakramentu – dziękujemy jeszcze raz fundatorowi, który chciał pozostać anonimowy. Informujemy również że są prowadzone prace przy odnowieniu kaplicy na cmentarzu – naprawa dachu, renowacja wnętrza i naprawa schodów na wejściu.

Od jutra będzie otwarta Księga intencji Mszy świętych na przyszły rok.

Prosimy o skorzystanie z prasy katolickiej. Dziś także do nabycia przedwakacyjny numer parafialnego „Głosu Serca”.

Miłosiernemu Bogu polećmy wszystkich zmarłych powierzonych w wypominkach i zmarłych w ostatnim czasie: + Stanisława Tarchała, Barbara Stańczyk, Jerzy Kucharski, Anna Sobczyk: Dobry Jezu, a nasz Panie…

Komentowanie jest wyłączone