OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XIV NIEDZIELA ZWYKŁA, C – 7 lipca 2019 r.

Trwa miesiąc lipiec, poświęcony czci Najdroższej Krwi Chrystusa. Przypominamy, że w wakacje do 31 sierpnia Msze święte w dni powszednie w naszym kościele celebrowane są rano o 600 i 700. Nie ma Mszy o 630. Po południu Msza św. o 1800 z krótką homilią do czytań mszalnych. Zapraszamy do udziału w Eucharystii, jak również adoracji – od poniedziałku do soboty, od 730 do 1800.

Pamiętajmy w modlitwie o dzieciach, młodzieży, wszystkich podróżujących i wypoczywających, prośmy dla nich o bezpieczeństwo podczas wypoczynku i aby pamiętali o coniedzielnej Mszy św. i codziennej modlitwie.

W tym tygodniu w liturgii Kościoła: w poniedziałek wspomnienie św. Jana z Dukli; w czwartek święto św. Benedykta, patrona Europy i księży egzorcystów; w piątek wspomnienie św. Brunona Bonifacego; w sobotę wspomnienie świętych: Andrzeja Świerada i Benedykta, patronów naszej diecezji. Na co dzień pamiętajmy o chorych, cierpiących i osamotnionych, szczególnie w naszych rodzinach, sąsiedztwie i parafii. Oni czekają na nas, a często tego nie mówią. Niech czas wakacji i urlopu posłuży także do wzrostu czynnej miłości bliźniego.

W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o 1730. Składka podczas Mszy św. wieczornej będzie przeznaczona na Caritas. W piątek zapraszamy na nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o 1730.

Bóg zapłać za indywidualne ofiary składane w ostatnim miesiącu na nowe ogrzewanie i posadzkę. Przyszła niedziela jest drugą w miesiącu, stąd składka za tydzień przeznaczona na cele inwestycyjne w naszej świątyni. Bóg zapłać za ofiary na budowę kościoła w Pogórskiej Woli złożone w minioną niedzielę.

Miłosiernemu Bogu w naszych modlitwach polećmy zmarłych wypominanych w naszym kościele oraz zmarłych w ostatnim czasie: + Józefa (m) Dochnala i + Marka Srokę. Dobry Jezu a nasz Panie…

Komentowanie jest wyłączone