OGŁOSZENIA PARAFIALNE – – (04.12.2016 r.) II Niedziela Adwentu

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

(04.12.2016 r.) II Niedziela Adwentu

 

Bóg zapłać za składane dzisiaj ofiary do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.  W przyszła niedzielę składka będzie na potrzeby parafii – rozpoczniemy gromadzenie środków na zmianę ogrzewania kościoła.

W tym tygodniu we czwartek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP – Msze święte przed południem o godz. 530, 700, 830, 1000, oraz po południu 1600, 1800 i 2000. Rozpoczęcie Godziny Łaski o 1200 – ta modlitwa nie zastępuje Mszy świętej.

Na Mszy o 1800 w Niepokalane Poczęcie przyjęcie do DSM-u nowych dziewczynek.  Kancelaria we czwartek nieczynna.

Msze św. Roratnie celebrowane są w dni powszednie o godz. 600 rano i wieczorem, z procesją światła i kazaniem dla dzieci, o 1800.

W środę o godz. 1730 Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy. Podczas Mszy wieczornej w środę składka na misje.

Obok figury Św. Antoniego wystawiony będzie w tygodniu kosz na produkty żywnościowe dla potrzebujących. Prosimy, aby składać produkty do kosza najlepiej przed wieczorną Mszą św., a ofiary pieniężne do skarbony. Dziś można jeszcze nabyć poświęcone opłatki na stół wigilijny i świece z Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.

Dzieci przygotowujące się do I Komunii zapraszamy wraz z rodzicami na Mszę świętą we wtorek 6 grudnia o godz. 1800.

 Stowarzyszenie,, Kropla” zaprasza na rejestrację honorowych dawców szpiku do Polskiego rejestru PL-3. Akcja ta odbędzie się  6 grudnia 2016r., we wtorek, w budynku Zespołu Szkól Katolickich przy ul. Warzywnej 3 w godzinach 1000– 1400. Honorowym dawcą może być każda zdrowa dorosła osoba. Należy zabrać ze sobą dowód tożsamości.

Ruch Czystych Serc i Duszpasterstwo Akademickie „TRATWA” w Tarnowie zapraszają  młodzież w wieku od 18-35 lat do uczestnictwa w Akademii Sztuki Kochania inspirowanej teologią św. Jana Pawła II. Jest to siedem spotkań z których pierwsze odbędzie się 8 grudnia o godz. 2000 w domu duszpasterstwa na ul. Dwernickiego 1.

 

Zachęcamy do nabycia: Gościa Niedzielnego i Niedzieli, dla dzieci Promyczek.

Polećmy miłosiernemu Bogu wszystkich zmarłych polecanych w wypominkach, i zmarłych w ostatnim tygodniu + Kazimierz Dulian, Krzysztof Kuczkowski, Krystyna Krysa, Jerzy Łachut   Dobry Jezu, a nasz Panie…

Komentowanie jest wyłączone