Ogłoszenia parafialne – 10.10.2021 – XXVIII Niedziela Zwykła

Bóg zapłać indywidualnym ofiarodawcom za składane ofiary na potrzeby naszego kościoła. Bóg zapłać za ofiary na tacę na cele inwestycyjne w parafii oraz do puszek na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia.

Zapraszamy do wspólnej modlitwy na różańcu w każdy dzień tygodnia o 17.30. Prosimy, aby wyznaczone grupy prowadziły różaniec. W naszym kościele trwa adoracja Pana Jezusa w kaplicy Wieczystej Adoracji. Zapraszamy do Lekarza dusz i ciał, od pn do sb, od 7.30 do 17.30.

Dziś w naszej parafii odbędzie się dzień skupienia dla narzeczonych. Rozpoczęcie Mszą św. i spowiedzią o 14.00, następnie spotkanie w sali parafialnej.

We wtorek przypada 79. rocznica męczeńskiej śmierci Bł. Ks. Romana Sitki, pomysłodawcy i pierwszego budowniczego naszej świątyni. Podczas każdej Mszy św. będziemy modlić się przez jego wstawiennictwo o błog. Boże dla parafian i wszystkich modlących się w naszym kościele. Z tej racji o 15.00 Droga Krzyżowa z rozważaniami o bł. Romanie, a o 17.30 różaniec i nabożeństwo do naszego Patrona. Zarówno podczas Drogi Krzyżowej o 15.00, jak i nabożeństwa o 17.30 będą odczytane prośby i podziękowania, które prosimy składać do skrzynki przy ołtarzu Błogosławionego.

W śr wsp. bł. Honorata Koźmińskiego, w czw św. Małgorzaty Marii Alacoque, której Pan Jezus powierzył prawdę o miłości i nabożeństwie do Jego Najświętszego Serca. W pt św. Teresy od Jezusa, w sb św. Jadwigi Śląskiej.

W śr podczas Mszy św. o 18.00 składka na cele parafialnej Caritas, po Mszy św. o 18.00 adoracja oraz spotkanie ministrantów.

W czw zapraszamy do naszej świątyni na naboż. z modlitwą o uzdrowienie duszy i ciała; rozpoczęcie różańcem o 17.30. W ten dzień, z okazji Dnia Nauczyciela, zachęcamy do szczególnej modlitwy za nauczycieli, wychowawców i katechetów, prosząc dla nich o światło Ducha Świętego, obfite owoce i radość z powołania oraz żywe świadectwo wiary i miłości do Boga i Kościoła.

W sb o 9.00 spotkanie DSM, o 10.00 kolejna próba scholi dziecięcej.

W przyszłą niedzielę DSM zaprasza na kiermasz ciast i kremówek papieskich. Kupując słodkości wspieramy DSM naszej parafii. Za tydzień, w ndz, odpust fatimski w sankt. MB Fatimskiej. Nasza parafia podejmuje czuwanie w nocy z sb na ndz: o 2.00 różaniec i Msza św.

Zbliża się czas pamięci o naszych bliskich zmarłych i odnowienia modlitwy wypominkowej. Od dziś można zabrać karty wypominkowe – listopadowe i roczne, a wypełnione prosimy składać w kancelarii. Bóg zapłać za ofiary składane przy tej okazji.
Za wszystkich wypominanych całą oktawę Wszystkich Św., czyli od 1 do 8 listopada o 18.00 będzie odprawiana Msza św., a wypominki listopadowe będą przez cały miesiąc o 17.30. Wypominki roczne będą czytane w jedną niedzielę każdego miesiąca o godz. 8.10 i 11.10. Karty wypominkowe prosimy wypełniać drukowanymi literami, czytelnie, w mianowniku.

W przypadku śmierci bliskiej osoby prosimy, aby dzień i godzinę pogrzebu ustalać najpierw w kancelarii parafialnej, a w drugiej kolejności z zakładem pogrzebowym. Bardzo prosimy o poinformowanie o tej zasadzie krewnych spoza naszej parafii.

Miłosiernemu Bogu zawierzamy zmarłych ostatnio: + Leszka Kasperka, + Marię Cieślak, + Janusza Michalskiego i + Krystynę Ważną oraz zmarłych powierzanych w rocznych wypominkach: Dobry Jezu, a nasz Panie…

Komentowanie jest wyłączone