Ogłoszenia parafialne – 12.06.2022 – Najświętszej Trójcy

Zapraszamy na nabożeństwa do Serca Bożego codziennie o 17.30.

Dziś, w Niedzielę Trójcy Przenajświętszej, kończy się czas Komunii św. wielkanocnej.
Dziękujemy za składane ofiary na cele inwestycyjne w parafii. Obecnie kończymy prace przy nowej auli im. bł. Romana Sitki. Trwają także prace przy zachodniej części ogrodzenia. Dzięki życzliwości parafian i modlących się w naszym k-le możemy realizować kolejne inwestycje.

W pn wsp. św. Antoniego z Padwy. W ten dzień przypada 23. rocznica beatyfikacji bł. Romana Sitki, pomysłodawcy i pierwszego budowniczego naszego kościoła, Męczennika za wiarę w Auswitz. Pamiętajmy w naszych modlitwach, aby sprawy osobiste, rodzinne i naszej wspólnoty parafialnej zanosić do Boga przez przyczynę naszego Patrona.

We wt wsp. bł. Michała Kozala; w ten dzień przypada Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Niemieckich Obozów Koncentracyjnych. O 17.30 cotyg. naboż. do bł. Romana – prosimy o składanie podziękowań i próśb do skrzynki przy ołtarzu Błogosławionego.

W śr, w 10. rocznicę ingresu Bpa Ordynariusza Andrzeja, pamiętajmy szczególnie w naszych modlitwach i przyjętych Komuniach św. o Pasterzu naszej diecezji.   

W czw urocz. Najśw. Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Jest to święto obowiązkowe. Msze św. o 6.30, 8.30, 10.00, 11.30, po południu o 16.00, 18.00 i 20.00. Nie będzie Mszy św. o 14.00; po Mszy św. o 16.00 wyruszy procesja eucharystyczna tradycyjną trasą, czyli ul. Lwowską, Skowronków, Boczną i Graniczną. Prosimy członków grup naszej parafii o przygotowanie kwiatów i dekoracji dla 4 ołtarzy wg porządku: ołtarz I – Rycerstwo Niepokalanej i Arcybractwo SH NSPJ, II – Róże Różańcowe, III – Odnowa w Duchu Świętym i Grupa bł. Romana, IV – Grupa Młodzieżowa i Lektorzy. Ołtarze będą w Boże Ciało rozkładane od 13.00 i wtedy będzie można ozdabiać je kwiatami.

Prosimy o przygotowanie i noszenie podczas procesji feretronów, sztandarów i baldachimu, także młode osoby. Zachęcamy do udziału w procesjach i sypania kwiatów dzieci I-Komunijne z rodzicami oraz wszystkie dzieci ze szkół podst., przedszkoli i maluchów. Prosimy o zaangażowanie się w procesje, także w czasie oktawy Bożego Ciała, druhny i druhów strażaków, LSO, DSM, wszystkich członków ruchów i stowarzyszeń naszej parafii.
Procesja podczas oktawy Bożego Ciała codziennie o 17.30, zaś w ndz po Mszy św. o 11.30. Zachęcamy także do dekoracji okien naszych mieszkań i domów symbolami Najświętszego Serca PJ i Eucharystii; niech to będzie szczery, z głębi serca wypływający wyraz naszej wiary. Składka w Boże Ciało będzie przeznaczona na hospicja, a ofiary do puszek na UPJP2 w Krakowie i Tarnowie.

W pt wsp. św. Alberta Chmielowskiego, w przyszłą ndz przypada Diecezjalne Święto Rodziny.

18 czerwca, o 2.00, z piątku na sobotę, zapraszamy na pielgrzymkę na Jasną Górę i do Łagiewnik. Zapisy w kancelarii, w zakrystii lub u ks. Janusza. Zapisy trwają do wtorku. Szczegółowy program pielgrzymki i inne informacje na tablicy ogłoszeń.  

Rycerstwo Niepokalanej zaprasza 18 czerwca na Drogę Krzyżową w Wał-Rudzie. Zapisy do wt. Szczegóły w gablocie.

Wydawnictwo Biblos zaprasza na Festiwal Dobrej Książki. Szczegóły na plakacie.

Miłosiernemu Bogu polećmy zmarłego + Józefa Wenca oraz zmarłych powierzanych w wypominkach rocznych. Pamiętajmy o codziennej modlitwie za zmarłych i zyskiwaniu dla nich odpustów. Dobry Jezu, a nasz Panie…

Komentowanie jest wyłączone