Ogłoszenia parafialne 12 Niedziela Zwykła, 23 czerwca A.D.2024

Zapraszamy na naboż. do Serca Bożego codziennie o 17.30. Po tej Mszy św. zapraszamy do naszej parafialnej kawiarenki w budynku katechetycznym.

W pn urocz. Narodzenia św. Jana Chrzciciela.

We wt 17.30 naboż. do bł. Romana Sitki. W zakrystii, dziś i w tygodniu, z ok. 25-lecia beatyfikacji, można nabyć piękny wizerunek bł. Romana, na drewnie.

W czw wsp. NMP Nieustającej Pomocy.

W sb urocz. św. Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. w naszym kościele w ten dzień o 6.00, 7.00, 9.00 i 18.00. Składka, tzw. świętopietrze, do dyspozycji Ojca Świętego. W ten dzień swoje imieniny będzie obchodzić m. in. nasz Kościelny – Pan Piotr. Otaczamy Solenizanta modlitwą prosząc o Boże bł., opiekę MB, św. Piotra Apostoła, bł. ks. Romana w życiu osobistym i w posłudze w naszym kościele.

Zapraszamy na adorację Najśw. Sakramentu do Kaplicy Wieczystej Adoracji w dni powszednie w godz. 7.30 – 17.30.

W dniach 18-20 października odbędzie się w Tarnowie Ogólnopolski Kongres Nowej Ewangelizacji. Zwracamy się z prośbą o możliwość udostępnienia noclegu na terenie naszej parafii dla osób z różnych części Polski. Szczegółowe informacje i zgłoszenia u Gabrieli Walaszek. Nr telefonu jest podany na tablicy ogłoszeń i stronie internetowej parafii (Gabriela Walaszek, tel. 608 827 098).

V Synod Diecezji Tarnowskiej przypomina nam, że przygotowanie do Pierwszej Komunii Świętej i przyjęcie jej powinno dokonywać się w parafii zamieszkania, a nie w parafii na terenie której znajduje się szkoła, do której uczęszcza dziecko. Daje to bowiem możliwość głębszego zintegrowania się ze swoją wspólnotą parafialną, w której prowadzone jest przygotowanie dzieci i rodziców podczas przeznaczonych dla nich spotkań i nabożeństw. W związku z tym prosimy rodziców dzieci, które w przyszłym roku będą chciały przyjąć Pierwszą Komunię Świętą, o zgłoszenie się do swojej kancelarii parafialnej i zapisanie swojego dziecka na listę kandydatów. Zapisy w naszej kancelarii trwają jeszcze do końca czerwca; prosimy także o poinformowanie rodzin, których dotyczy ta kwestia.

Przypominamy, iż nowy parking jest objęty monitoringiem. W soboty, niedziele oraz w święta kościelne obowiązuje bezwzględny zakaz parkowania. W te dni parking jest dostępny tylko dla uczestników nabożeństw. Prosimy o dostosowanie się do naszej prośby. Miłosiernemu Bogu polećmy naszych bliskich zmarłych: + Romualda Kulesę, + Annę Kuczek, + Tomasza Bulagę i + Mirosława Karpiela oraz powierzanych w wypominkach rocznych. Dobry Jezu, a nasz Panie…

Komentowanie jest wyłączone