Ogłoszenia parafialne – 19.06.2022 – XII Niedziela Zwykła

Dziękujemy poszczególnym grupom za piękne dekoracje kwiatowe do czterech ołtarzy podczas Bożego Ciała. Dziękujemy młodzieży za ustawienie ołtarzy w wyznaczonych miejscach. Bóg zapłać wszystkim, którzy w różny sposób zaangażowali się w przygotowanie procesji.
Zapraszamy wszystkich na procesje podczas oktawy Bożego Ciała, od pn do śr, o 17.30, połączone z naboż. do NSPJ.
Od soboty do końca czerwca nabożeństwo do NSPJ codziennie o 17.30.

Zapraszamy do naszego kościoła na adorację Najśw. Sakramentu do Kaplicy Wieczystej Adoracji w dni powszednie w godz. 7.30 – 17.30, zaś w pt, w uroczystość odpustową, w godz. 10.00-17.30.

We wt wsp. św. Alojzego. O 17.30 cotyg. naboż. do bł. Romana. Po Mszy św. o 18.00 spotkanie członków Grupy bł. Romana w sali parafialnej.

W śr po Mszy św. o 18.00 zapraszamy na spotkanie wszystkich członków Parafialnego Zespołu Synodalnego oraz Rady Parafialnej.

W czw przeniesiona z piątku uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. W ten dzień zakończenie oktawy Bożego Ciała – wyjątkowo procesja eucharystyczna po Mszy św. o 18.00, połączona z naboż. do NSPJ. Po procesji uroczyste błogosławieństwo dzieci. Zapraszamy wszystkie dzieci wraz z rodzicami i dziadkami.
W czw na 18.00 zapraszamy także wszystkie dzieci i młodzież na Mszę św. dziękczynną z ok. zakończenia roku szkolnego.

W piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa – dzień odpustu w naszej parafii. Zapraszamy wszystkich parafian i tych, którzy przychodzą na adorację i nabożeństwa do naszej świątyni. Prosimy także o zaproszenie na Msze św. w ten dzień swoich krewnych i znajomych spoza parafii. Dla parafian jest to święto obowiązkowe. Msze św. w ten szczególny dzień o 6.00, 7.00, 9.00 i 18.00. O 17.30 w kościele nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego, o 18.00 uroczysta Suma Odpustowa, następnie procesja, podczas której będzie śpiewana Litania do NSPJ oraz odmówiony Akt Poświęcenia Sercu Bożemu. Prosimy o włączenie się w czynny udział w procesji wszystkie grupy i stowarzyszenia, jak również druhny i druhów strażaków z OSP na Rzędzinie.
W uroczystość odpustową na wszystkich Mszach św. kazanie będzie głosić ks. prof. Marek Kluz, dziekan i wykładowca UPJP w Tarnowie i Krakowie. Podczas Mszy św. o 18.00 będą także świętować 25-lecie kapłaństwa ks. Józef Młyński, ks. Grzegorz Baran i ks. Ryszard Hebda.
W dzień odpustu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Kancelaria nieczynna. W pt, w urocz. Serca Bożego, przypada Dzień Modlitw o Świętość Życia Kapłańskiego. Prosimy o modlitwę i przyjęte Komunie św. za nas – kapłanów.

W sb wsp. Niepokalanego Serca NMP.

W przyszłą niedzielę DSM i ministranci organizują kiermasz ciast, z którego dochód przeznaczony będzie na dofinansowanie wakacyjnego wyjazdu dzieci zaangażowanych w grupach parafialnych.
W zakrystii do nabycia będzie także kolejny numer naszego parafialnego pisma Głos Serca z ciekawymi artykułami, m.in. o Sercu Pana Jezusa, bł. Romanie, a także świadectwami działania mocy Bożej.

Miłosiernemu Bogu polećmy naszych bliskich zmarłych, zmarłą + Weronikę Gawin oraz powierzanych w wypominkach rocznych. Dobry Jezu, a nasz Panie…

Komentowanie jest wyłączone