Ogłoszenia parafialne – 19.09.2021 – XXV Niedziela Zwykła

Zapraszamy dziś do naszego kościoła na parafialne dziękczynienie za beatyfikację Matki Elżbiety Czackiej i Kard. Stefana Wyszyńskiego – rozpoczęcie Mszą św. o 14.00, następnie, ok. 15.00, uwielbienie Pana Jezusa w Najśw. Sakramencie.

Dziękujemy indywidualnym ofiarodawcom za składane ofiary na potrzeby naszego kościoła i parafii. Bóg zapłać wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie i przebieg Drogi Krzyżowej ulicami naszej parafii. Dziękujemy służbom porządkowym, LSO i DSM. Bóg zapłać wszystkim za liczny udział i modlitwę.

Od pn do sb zapraszamy na adorację Najśw. Sakramentu od 7.30 do 18.00.

W pn po Mszy św. o 18.00 spotkanie Odnowy w Duchu Świętym w sali na plebanii. Jednocześnie zapraszamy wszystkich chętnych na Ogólnopolskie Czuwanie Odnowy w Duchu Świętym na Jasnej Górze, które odbędzie się 25 września, zapisy na wyjazd w kancelarii.

We wtorek o 17.30 naboż. do bł. Romana Sitki. Prosimy o składanie podziękowań i próśb do skrzynki przy ołtarzu naszego Patrona. W ten dzień, 21 września, po Mszy św. o 18.00 zapraszamy na drugie spotkanie w sali parafialnej grupy bł. Romana Sitki, pomysłodawcy i pierwszego budowniczego naszego kościoła. Celem grupy jest naśladowanie cnót Błogosławionego w prozie codziennego życia oraz działalność modlitewna, formacyjna i apostolska. Zapraszamy chętnych, którzy nie należą do innych grup, ruchów i stowarzyszeń.

W śr o 17.30 Nowenna do MBNP, po Mszy św. adoracja do 19.30. Również po Mszy św. spotkanie lektorów.

W czw i pt w naszym kościele odbywać się będzie VI Festiwal Organistów Diecezji Tarnowskiej. Z tej okazji w czw po Mszy św. wieczornej zapraszamy na koncert organowy w wykonaniu prof. Andrzeja Białki z Krakowa, zaś w pt od 13.30 odbędą się przesłuchania finałowe. W pt po Mszy św. wieczornej ogłoszenie wyników festiwalu i koncert laureatów. Szczegóły na afiszach.

W pt o 17.30 Koronka do Mił. Bożego. O 19.00 spotkanie grupy młodzież. św. Michała Arch.

W sb o 9.00 spotkanie DSM, o 10.00 – kolejna próba nowopowstającej scholi muzycznej, na którą zapraszamy dzieci i młodzież. O 11.00 spotkanie kandydatów na ministrantów. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w każdą niedzielę podczas Mszy św. dla dzieci o 11.30.

Za tydz. w ndz, 26 września, Rycerstwo Niepokalanej w naszej parafii będzie przeżywać jubileusz 25-lecia działalności. Homilię w tym dniu będzie głosił o. Stanisław Piętka z Niepokalanowa. Podczas Mszy św. o 11.30 zostaną uroczyście wniesione relikwie św. Maksymiliana i poświęcona figura z jego wizerunkiem. W ramach przygotowania do tej uroczystości w śr po nowennie, pan Leszek Jaworski – Członek Zarządu Narodowego Rycerstwa Niepokalanej przybliży tematykę działalności Rycerstwa. Po Mszy św. będzie można zapisać się do tej wspólnoty i zakupić pamiątki  z Niepokalanowa. Serdecznie zapraszamy.

Miłosiernemu Bogu polećmy zmarłych powierzanych w wypominkach rocznych oraz zmarłą w ost. tyg.: + Zofię Grodecką. Dobry Jezu, a nasz Panie…

Komentowanie jest wyłączone