Ogłoszenia parafialne – 25.09.2022 – XXVI Niedziela Zwykła

Dziś w diecezji modlimy się o trzeźwość w rodzinach; pamiętajmy o wynagradzaniu za grzechy pijaństwa oraz opamiętanie i uznanie problemu dla alkoholików.

Dziękujemy indywidualnym ofiarodawcom za składane ofiary na potrzeby naszego kościoła i parafii. Trwają prace przy układaniu kostki wokół naszego kościoła.
Zwracamy się z prośbą do wszystkich chętnych o pomoc w układaniu ściągniętej kostki na palety. Zapraszamy w poniedziałek na godz. 9.00.

W poniedziałek o 19.00 w kościele spotkanie organizacyjne dla dzieci I-szo komunijnych wraz z rodzicami. Serdecznie zapraszamy.

Co tydzień we wtorek o 17.30 w naszym kościele jest odprawiane naboż. do bł. Romana Sitki. Prosimy o składanie podziękowań i próśb do skrzynki przy ołtarzu Męczennika, które są wspólnie omadlane podczas nabożeństwa, a codziennie przez członków Grupy naszego Patrona. W ten dzień wsp. św. Wincentego.

W środę św. Wacława i bł. Michała Sopoćko. W tym dniu zapraszamy do udziału w akcji modlitewnej Koronka do Bożego Miłosierdzia na ulicach miast świata. Zbiórka  o 14.30 w naszym kościele, następnie, po błogosławieństwie kapłańskim, uczestnicy udadzą się na wskazane miejsca aby tam się modlić.
W środę także o 19.00 spotkanie lektorów w kościele.

W czwartek święto św. Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. Po Mszy św. wieczornej nabożeństwo za wstawiennictwem św. o. Pio. Przypominamy, że naboż. z modlitwą o uzdrowienie duszy i ciała odbywa się w naszym kościele w drugie czwartki miesiąca.

W piątek wspomnienie św. Hieronima.
Zapraszamy na spotkania grupy młodzieżowej im. św. Michała Archanioła w każdy pt o 19.00 w sali Betania

W I-szą sobotę wsp. św. Teresy od Dzieciątka Jezus i Msza św. o Niepokalanym Sercu Maryi o 7.00 i nabożeństwo pierwszo-sobotnie. Od 8.00 udamy się z posługą sakramentalną do chorych.
O 9.00 spotkanie DSM, o 9.30 ministrantów i kandydatów na ministrantów, o 10.00 scholki muzycznej. Zapraszamy także wszystkich, którzy chcieliby zaangażować się w działalność tych grup.

W sobotę, 1 października, rozpoczynamy miesiąc różańcowy; serdecznie zachęcamy do wspólnej modlitwy różańcowej w naszym kościele codziennie o 17.30. Prosimy, aby w odmawianie różańca – według ustalonego grafiku – włączyły się wszystkie grupy duszpasterskie oraz róże różańcowe. Grafik znajduje się w zakrystii i na tablicy ogłoszeń. Na I-szym nabożeństwie w sb dzieci otrzymają plansze do zbierania naklejek w kolejne dni wspólnego różańca w kościele. Za pobożne odmówienie różańca w kościele można codziennie uzyskać odpust zupełny, spełniając pozostałe warunki.

Za tydzień w ndz zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o 8.30. Zapraszamy dzieci wraz z rodzicami do wspólnej modlitwy w każdą niedzielę podczas Mszy św. o 11.30.

Ks. Bp zarządził w diecezji wybory do nowej Rady Parafialnej. Kadencja poprzedniej kończy się w październiku. Zgodnie z regulaminem prosimy o zgłaszanie kandydatów. Należy podać i mię i nazwisko oraz adres kandydata. Karty z kandydatami będzie można wrzucać do puszek znajdujących się w kościele pod chórem – do przyszłej niedzieli, 2 października.
We wt po Mszy św. o 18.00 zapraszamy na spotkanie wszystkich członków dotychczasowej Rady Parafialnej.

Siostry Pasterki z Krynicy Zdroju zapraszają na rekolekcje dla kobiet pod hasłem: „Cała piękna” w terminie 21-23.10.2022. Zapisy przyjmuje s. Lucyna (516 723 285)

W zakrystii można nabyć Kalendarze rolników dla miast i wsi oraz z papieżem Franciszkiem. Solenizantów bieżącego tygodnia zawierzamy Bożej Opatrzności i świętym patronom. Miłosiernemu Bogu polećmy zmarłych powierzanych w wypominkach rocznych oraz zmarłych w ost. tyg.: + Helenę Rybę, + Elżbietę Krzywdzińską, + Grzegorza Stankowskiego i + Marię Ulanecką. Dobry Jezu, a nasz Panie…

Komentowanie jest wyłączone