Ogłoszenia parafialne – 28.05.2023 – Zesłanie Ducha Świętego

Dziś na Mszy św. o 11.30 w sposób szczególny będziemy się modlić za wszystkie Mamy. Serdecznie zapraszamy.

Zapraszamy na nabożeństwa majowe, codziennie, do śr, o 17.30.

Jutro, w pon, święto NMP Matki Kościoła. Msze św. z krótką homilią o 6.00, 6.30, 7.00 i 18.00. W tym dniu kancelaria nieczynna. Po Mszy św. o 18.00 Odnowa w Duchu Św. zaprasza na uwielbienie Pana Jezusa w Najśw. Sakramencie, która będzie prowadzona w oparciu o nauczanie naszego Papieża – św. Jana Pawła II.

We wt o 17.30 cotyg. naboż. do bł. Romana. Prosimy o składanie podziękowań i próśb przy ołtarzu naszego Patrona.

W śr święto Nawiedzenia NMP. W tym dniu rozpocznie się pielgrzymka parafialna do Ziemi Świętej. Polecamy pielgrzymów Bożej Opatrzności i prosimy o błogosławione owoce tej wyprawy.

W I czw święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana – w ten dzień odbędzie się pielgrzymka kapłanów diec. tarnowskiej do Tuchowa. Prosimy o modlitwę, post, ofiarowanie Komunii św. i cierpienia w int. kapłanów oraz o nowe i święte powołania.
W czw rozpoczynamy m-c czerwiec; jest on wyjątkowy dla naszej parafii – w liturgii czcimy Najświętsze Serce Pana Jezusa. W naszym kościele naboż. czerwcowe będą odbywać się codziennie o 17.30. Będzie to śpiew Litanii do NSPJ, akt zawierzenia oraz specjalne rozważanie. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

W I-szy czw o 17.30 naboż. do NSPJ w int. nowych powołań do służby Bożej, po Mszy św. o 18.00 Godzina Święta i adoracja w ciszy do 21.00.

W I-szy pt Msza św. o Sercu Bożym o 7.00 i 18.00. Po Mszy św. o 6.00 Godzinki o NSPJ. Po Mszy św. o 7.00 Litania do NSPJ i akt zawierzenia. W I-szy pt Msze św. o 6.00, 7.00 i 18.00. Podczas Mszy św. będzie zbierana składka na rzecz misji św. W pt po Mszy św. o 18.00 adoracja Krzyża.
Przypominamy, że uczniowie kl. VII, w ramach formacji przed bierzmowaniem, są zobowiązani do przystąpienia do spowiedzi św. z ok. I-go piątku i przyjęcia Komunii św. wynagradzającej w ten dzień. Zapraszamy zatem siódmoklasistów wraz z rodzicami w I-szy pt do spowiedzi, następnie na Mszę św. o 18.00, po Eucharystii spotkanie w zakrystii. Przypominamy również, że w ramach przygotowania do bierzmowania uczniowie klas VII szkół podstawowych uczestniczą w nabożeństwach majowych i do Serca Bożego o 17.30.

Spowiedź św. dodatkowo w I-szy czw od 17.30, a w I-szy pt od 17.00. W I-szy pt kancelaria nieczynna.

W I-szą sb Msza św. o Niepok. Sercu Maryi o 7.00 i naboż. I-sobotnie. Po nabożeństwie z posługą sakramentalną do chorych uda się Ks. Łukasz Żurek i Ks. Łukasz Kaźmirek, zaś Ks. Proboszcz, Ks. Janusz i Ks. Łukasz Pietrzak, z racji pielgrzymki do Ziemi Świętej, w sb, 10 czerwca.

W przyszłą ndz przypada urocz. Trójcy Przenajświętszej i zakończenie okresu Komunii św. wielkanocnej. Zachęcamy do przystąpienia do spowiedzi i przyjmowania Komunii św. oraz cierpliwą zachętę wszystkich, którzy nie skorzystali dotąd z wielkich łask udzielanych od Boga poprzez spowiedź i Mszę św.
Za tydz w ndz zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o 8.30.

8 czerwca, w urocz. Bożego Ciała, po Mszy św. o 10.00 wyruszy procesja eucharystyczna tradycyjną trasą ulicami naszej parafii, czyli ul. Lwowską, Skowronków, Boczną i Graniczną. Już teraz prosimy członków grup naszej parafii o przygotowanie dekoracji kwiatowych dla 4 ołtarzy wg porządku: ołtarz I – Rycerstwo Niepokalanej i Arcybractwo NSPJ, II – Róże Różańcowe, III – Odnowa w Duchu Świętym i Grupa bł. Romana, IV – Grupa Młodzieżowa i Lektorzy.

Wczoraj nasz Ks. Proboszcz Bogusław obchodził 39. r. święceń kapł. Życzymy Ks. Prałatowi darów Ducha Świętego, opieki MB i życzliwości parafian. Niech bł. Roman Sitko wymadla u Boga wszelkie łaski potrzebne w przewodniczeniu naszej wspólnoty parafialnej.

Dziękujemy wszystkim ludziom dobrej woli za składane ofiary na potrzeby kościoła i parafii; dzięki temu możemy kontynuować kolejne inwestycje.

Informujemy, że comiesięczne nabożeństwo z modlitwą o uzdrowienie duszy i ciała odbędzie się w czerwcu wyjątkowo, z racji Bożego Ciała, w trzeci czwartek miesiąca.

Można się jeszcze zapisać na warsztaty Komunikacji można się nauczyć, które 15 lipca poprowadzi w naszej parafii o. Piotr Kwiatek, kapucyn. Warsztaty odbędą się pod patronatem tarnowskiego Gościa Niedzielnego i Synaj.tv. Szczegóły na plakacie.

Miłosiernemu Bogu polećmy zmarłych ostatnio + Tadeusza Góreckiego, + Stanisława Cygana, + Łukasza Parę oraz zmarłych powierzanych w wypominkach rocznych. Dobry Jezu, a nasz Panie…

Komentowanie jest wyłączone