Ogłoszenia parafialne – 28.11.2021 – I Niedziela Adwentu

Okresem Adwentu, który stanowi duchowe przygotowanie do Świąt Bożego Narodzenia, w imię Boże rozpoczęliśmy dziś nowy rok liturgiczny. Zapraszamy do udziału we Mszach św. roratnich w dni powsz., od pn do pt, o 6.00 i 18.00, w sb o 6.00. W każdą sb o 18.00 odprawiamy Mszę św. z liturgią niedzielną. Codzienny udział we Mszy św. roratniej może być szlachetnym i bogatym w duchowe owoce adwentowym postanowieniem.

Na roraty o 6.00 zapraszamy wszystkich, zaś na 18.00 zapraszamy szczególnie dzieci wraz z rodzicami lub dziadkami, a także młodzież, w tym kandydatów do bierzmowania z klas VII i VIII. Prosimy rodziców, aby pomogli dzieciom przygotować lampiony, z którymi będą przychodzić do kościoła. Zamówione zostały specjalne materiały – plansze dla dzieci, które w każdy dzień rorat będą otrzymywać do wklejenia specjalny obrazek. Prosimy także, aby na Mszę św. roratnią o 18.00 dzieci przynosiły serduszka z wypisanymi dobrymi uczynkami oraz ze swoim imieniem i nazwiskiem. Będą losowane żłóbki Pana Jezusa – dzieci zabiorą je do domu, gdzie z całą rodziną będą się modlić, a następnego dnia przyniosą do kościoła.

Podczas Mszy św. o 6.00 i 18.00 będą głoszone krótkie homilie. W czasie Adwentu w dni powszednie nie ma Mszy św. o 6.30. Zachęcamy do przystępowania do spowiedzi w świętym czasie Adwentu. Spowiadamy codziennie podczas Mszy św. w naszej świątyni o 6.00, 7.00 i 18.00 oraz w niedziele. Zapraszamy na adorację Najśw. Sakramentu od pn do sb, w godz. 7.30 – 17.30.

Bóg zapłać indywidualnym osobom za ofiary składane w kancelarii i na konto parafialne. Dziękujemy za indywidualne ofiary składane m. in. na ogrzewanie kościoła. W minionym tyg. została zamontowana część nowych mebli w zakrystii. Trwają prace remontowe sali dla lektorów, ministrantów i dziewczynek z DSM.

Dziś po każdej Mszy św. poświęcenie opłatków na wigilijne stoły. Ofiary składane przy nabyciu opłatków będą przeznaczone na cele parafialne. W zakrystii lub przed kościołem można także nabyć świece na święta – ofiara 7 zł. W ten sposób włączamy się w Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom organizowane przez Caritas.
W zakrystii jest jeszcze do nabycia nowy numer naszego parafialnego pisma Głos Serca, w którym znajdziemy aktualności z życia parafii z fotokroniką, informacje i świadectwo o nowopowstałej w parafii Grupie bł. Romana, o istocie żalu za grzechy, o funkcjach księży w naszej parafii oraz wiele innych ciekawych artykułów. Koszt 6 zł.
Zachęcamy również do podarowania Głosu Serca, świec i opłatków innym, zwłaszcza samotnym, chorym i przebywającym na kwarantannie.

Grupa bł. ks. Romana organizuje akcję charytatywną Paczuszka dla Maluszka. Obok ołtarza bł. Romana stoi choinka z symbolicznymi bombkami. Kto chce wesprzeć akcję, może zabrać bombkę, zakupić któryś z produktów z listy i przynieść pod choinkę. Zebrane dary zostaną przekazane Fundacji Małych Stópek.

W lit. tyg.: we wt święto św. Andrzeja Ap., w pt wsp. św. Franciszka Ksawerego.

W pn rozpoczyna się Nowenna przed Niepok. Pocz. NMP i będzie odprawiana codziennie o 17.30. Z tego powodu w pn i wt wypominki listopadowe nie będą już czytane. Każde złożone wyp. listopadowe zostały przeczytane i omodlone w naszym kościele po 3 razy. Od dziś w niedziele są czytane nowe wyp. roczne o 8.10 i 11.10, jeden raz w miesiącu. W każdą niedzielę w ciągu roku o 6:10 są śpiewane Godzinki o Niepok. Pocz. NMP. Zachęcamy do udziału w pięknym, pełnym biblijnych treści, naboż. do Maryi Niepokalanej.

We wt o 17.30 naboż. do Bł. Romana Sitki – prosimy składać prośby i podziękowania do skrzynki przy ołtarzu Błogosławionego, w śr Nowenna do MBNP.

W I-szy czw o 17.30 Nowenna przed Niepok. Pocz. NMP, a po Mszy św. o 18.00 Godzina Święta i adoracja w ciszy do 21.00.

W I-szy pt na każdej Mszy św. składka na misje. O 7.00 Msza św. wotywna o NSPJ z nabożeństwem ku czci Bożego Serca. O 17.30 nabożeństwo do NSPJ. Po Mszy św. roratniej o 18.00 Adoracja Krzyża.

Spowiedź przed I-szym pt: w czw od 17.30, zaś w pt – od 17.00. W I-szy pt cały dzień kancelaria nieczynna.

W I-szą sb Msza św. o Niepok. Sercu Maryi o 7.00, po tej Mszy św. nabożeństwo pierwszosobotnie. O 8.00 udamy się z posługą sakramentalną do chorych. O 17.30 Nowenna przed Niepok. Pocz. NMP.

W przyszłą ndz zmiana tajemnic róż. po Mszy św. o 8.30. Następna ndz to także Dzień Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie – po Mszach św. będzie możliwość złożenia ofiary do puszek.

Miłosiernemu Bogu polećmy zmarłych powierzanych w wypominkach rocznych oraz zmarłych w ost. tygodniu: + Janinę Białas, + Jana Chrupka, + Halinę Lewicką, + Mariusza Srokę, + Stefana Kawę i + Leszka Reczkiewicza.  Dobry Jezu, a nasz Panie…

Komentowanie jest wyłączone