Ogłoszenia parafialne – 29.05.2022 – Wniebowstąpienie Pańskie

Trwa Nowenna przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego – w naszym kościele codziennie o 17.30, połączona z nabożeństwem majowym. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

W liturgii tyg.: we wt święto Nawiedzenia NMP, w śr św. Justyna, w pt św. Karola Lwangi i Towarzyszy, w ndz urocz. Zesłania Ducha Świętego.

W miniony pt nasz Ks. Proboszcz Bogusław obchodził 38. r. święceń kapł. Życzymy Ks. Prałatowi darów Ducha Świętego, opieki MB i życzliwości parafian. Niech bł. Roman Sitko wymadla u Boga wszelkie łaski potrzebne w przewodniczeniu naszej wspólnoty parafialnej.

Dziękujemy indywidualnym ofiarodawcom za składane ofiary na potrzeby kościoła i parafii; dzięki temu możemy kontynuować kolejne inwestycje.

We wt o 17.30 cotyg. naboż. do bł. Romana Sitki i zakończenie nabożeństw majowych.

W śr rozpoczynamy m-c czerwiec; jest on wyjątkowy dla naszej parafii – w liturgii czcimy Najświętsze Serce Pana Jezusa. W naszym kościele naboż. czerwcowe będzie odbywać się codz. o 17.30. Będzie to śpiew Litanii do NSPJ oraz akt zawierzenia. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. Podczas Mszy św. o 18.00 będzie głoszona krótka homilia.

W I-szy czw o 17.30 naboż. do NSPJ w int. nowych powołań do służby Bożej, po Mszy św. o 18.00 Godzina Św. i adoracja w ciszy do 21.00.

W I-szy pt Msza św. o Sercu Bożym o 7.00 i 18.00. Po Mszy św. o 7.00 Litania do NSPJ i akt zawierzenia. O 17.30 Litania do NSPJ z aktem zawierzenia. W I-szy pt Msze św. o 6.00, 7.00 i 18.00. Podczas Mszy św. będzie zbierana składka na rzecz misji św. W pt po Mszy św. o 18.00 adoracja Krzyża.
Przypominamy, że uczniowie kl. VII, w ramach formacji przed bierzmowaniem, są zobowiązani do przystąpienia do spowiedzi św. z ok. I-go piątku i przyjęcia Komunii św. wynagradzającej w ten dzień. Zapraszamy zatem siódmoklasistów wraz z rodzicami w I-szy pt do spowiedzi, następnie na Mszę św. o 18.00, po Eucharystii spotkanie w zakrystii.

Spowiedź św. odbywa się w naszym kościele podczas każdej Mszy św., dodatkowo w I-szy czw od 17.30, a w I-szy pt od 17.00.
W I-szy pt kancelaria nieczynna.

W I-szą sb Msza św. o Niepok. Sercu Maryi o 7.00, a bezpośrednio po Eucharystii porannej naboż. I-sobotnie.
O 8.00 udamy się z posługą sakramentalną do chorych.

W tym tygodniu odbędą się egzaminy uczniów klas VII Szk. Podst. Nr 9, Nr 5 i Szkoły Katolickiej przed sakramentem bierzmowania. Prosimy o obecność rodziców podczas tego ważnego wydarzenia na drodze do dojrzałości chrześcijańskiej młodych ludzi. Kandydatów do bierzmowania otaczamy modlitwą do Ducha Świętego, prosząc dla nich oraz ich rodzin o łaskę życia treściami naszej wiary na co dzień.

Za tydzień w ndz po Mszy św. o 8.30 zmiana tajemnic różańcowych.

16 czerwca, w urocz. Bożego Ciała, po Mszy św. o 16.00 wyruszy procesja eucharystyczna tradycyjną trasą ulicami naszej parafii, czyli ul. Lwowską, Skowronków, Boczną i Graniczną. Już teraz prosimy członków grup naszej parafii o przygotowanie dekoracji kwiatowych dla 4 ołtarzy wg porządku: ołtarz I – Rycerstwo Niepokalanej i Arcybractwo NSPJ, II – Róże Różańcowe, III – Odnowa w Duchu Świętym i Grupa bł. Romana, IV – Grupa Młodzieżowa i Lektorzy.

Miłosiernemu Bogu polećmy zmarłą ostatnio: + Cecylię Furmańską oraz zmarłych powierzanych w wypominkach rocznych. Dobry Jezu, a nasz Panie…

Komentowanie jest wyłączone