OGŁOSZENIA PARAFIALNE – (29.10.2017 r.)

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
ROCZNICA POŚWIĘCENIA KOŚCIOŁA (29.10.2017 r.)

W najbliższą środę obchodzimy Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze Św. będą sprawowane w porządku niedzielnym. Przypominamy, że Msza Święta o godz. 1400 będzie odprawiana w Kaplicy Cmentarnej. Po Mszy będzie procesja po cmentarzu połączona z modlitwami za zmarłych. Bardzo prosimy aby włączyć się w procesję, ponieważ bez niej nie ma racji nabożeństwo na cmentarzu.
Spowiedź przed Uroczystością Wszystkich Świętych we wtorek od godz. 1700. Z tego powodu we wtorek po południu kancelaria parafialna będzie nieczynna. Ponieważ we czwartek jest Dzień Zaduszny, a w piątek jest Pierwszy Piątek, ponownie kancelaria będzie czynna w poniedziałek 6 listopada.

We czwartek Dzień Zaduszny. Msze święte przed południem o godz. 530, 700, 830, 1000, po południu o 1600 1800 i 2000. Przed każdą Mszą od godz. 700 do godz. 1800 czytane będą wypominki listopadowe. Później wypominki listopadowe będą odprawiane codziennie od godz. 1730. Od 1 do 8 listopada jedna z popołudniowych Mszy św. ofiarowana jest za dusze wypominane. Wypominki można jeszcze składać po Mszach świętych w zakrystii u kapłanów albo w kancelarii parafialnej.

Od 1 do 8 listopada można zyskać raz dziennie odpust zupełny dla dowolnie wybranej przez siebie duszy w czyśćcu cierpiącej. Aby go zyskać należy: nawiedzić cmentarz, przyjąć Komunię Świętą, odmówić modlitwy: Ojcze nasz…, Wierzę w Boga… i dowolną modlitwę w intencjach Ojca Świętego. Do uzyskania odpustu zupełnego konieczne jest wyzbycie się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu.

W Uroczystość Wszystkich Świętych, Klerycy i Lektorzy prowadzą kwestę przy cmentarzu na Seminarium Duchowne. Bóg zapłać za składane im ofiary.

W tym tygodniu przypada także I czwartek, piątek i sobota listopada. W pierwszy czwartek jest Dzień Zaduszny, dlatego w tym dniu nie będzie Godziny Świętej i Mszy o 2200. W piątek i sobotę nabożeństwa związane z pierwszym tygodniem miesiąca będą tak jak w każdym miesiącu.
Do chorych pójdziemy w sobotę od godz. 800.

Zmiana tajemnic różańcowych w przyszłą niedzielę o godz. 700, natomiast procesja różańcowa Róż Różańcowych na cmentarzu o godz. 1400.

Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej; Gość Niedzielny, Niedziela. Do nabycia jest dziś także kolejny numer naszego parafialnego Głosu Serca.

Miłosiernemu Bogu polećmy teraz zmarłych w ostatnim czasie + Edward Więcek, Marek Wałaszek i wszystkich zmarłych z naszych rodzin, a zwłaszcza tych nad których grobami wkrótce staniemy. Wieczne odpoczywanie …

Komentowanie jest wyłączone