Ogłoszenia parafialne – 31.10.2021 – Rocznica poświęcenia kościoła

Dziś w liturgii obchodzimy 37 rocznicę konsekracji naszego kościoła NSPJ, której dokonał abp Jerzy Ablewicz, 23 grudnia 1984 r. Dziękujemy Bogu za nasz dom modlitwy; niech on będzie domem każdej i każdego z nas i częstym miejscem modlitwy.
Dziś o 17.30 zakończenie nabożeństw różańcowych. Podczas tej modlitwy zostaną wniesione relikwie świętych, których wstawiennictwu będziemy się polecać. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w odmawianie różańca: grupom naszej parafii, dzieciom, młodzieży, siostrom zak. i różom różańcowym.
Bóg zapłać za indywidualne ofiary na inwestycje prowadzone przy naszym kościele.

Przy wyjściu z kościoła można jeszcze zabrać karty wypominkowe – listopadowe i roczne, a wypełnione prosimy składać w kancelarii parafialnej lub zakrystii. Bóg zapłać za ofiary składane przy tej okazji. Za wypominanych od 2 do 8 listopada, w dni powszednie, o 18.00, będzie odprawiana Msza św., a wypominki listopadowe będą przez cały miesiąc o 17.30. Nowe wypominki roczne będą czytane od Adwentu w jedną niedzielę każdego miesiąca o 8:10 lub 11:10.  

W pon uroczystość Wszystkich Świętych. W ten dzień udział we Mszy Św. jest obowiązkowy. Przypominamy, że Msza Św. o 14.00 nie będzie odprawiana kościele, ale w Kaplicy Cmentarnej na Rzędzinie. Po Mszy Św. procesja po cmentarzu połączona z modlitwą za zmarłych. 1 listopada Msze Św. wg porządku niedzielnego, czyli w kościele Serca Bożego o 6.30, 8.30, 10.00, 11.30, 18.00 i 20.00 (o 14.00 na cmentarzu). W ten dzień na cmentarzu kwesta na nasze Seminarium Duchowne.
Jutro w radiu RDN Małopolska o 7.30, 9.30 i 12.30 będzie można wysłuchać audycji pt. Święci, którzy nas inspirują, Usłyszymy w niej m. in. o duchowym działaniu bł. ks. Romana Sitki, naszego Patrona.

We wt Dzień Zaduszny. Msze św. o 6.30, 8.30, 10.00, 16.00 i 18.00. 15 minut przed każdą Mszą Św. będą czytane wypominki listopadowe. W ten dzień kancelaria nieczynna. O 17.30 różaniec z wypominkami, połączony z naboż. do bł. Romana Sitki. Podziękowania i prośby prosimy składać do skrzynki przy ołtarzu Błogosławionego.
W ten dzień o 19.15 członkowie Grupy bł. Romana spotkają na cmentarzu na Rzędzinie, przy grobowcu kapłańskim. Zostanie tam odprawiona Koronka do Miłosierdzia Bożego, rozważanie o naszym Patronie i błogosławieństwo. Zapraszamy do wspólnej modlitwy wszystkich chętnych. 

Decyzją Ojca Św. Franciszka odpust zupełny w listopadzie możemy zyskać przez dowolnie wybrane 8 dni, nawiedzając cmentarz i spełniając pozostałe warunki. Dni te mogą być od siebie oddalone. Do pozostałych warunków zyskania odpustu zupełnego należą: 1. Stan łaski uświęcającej – bez grzechu ciężkiego. 2. Wyzbycie się przywiązania do każdego grzechu, także lekkiego. 3. Przyjęcie z wiarą Komunii św. 4. Odmówienie Ojcze nasz i Wierzę w Boga oraz konkretnej modlitwy w intencjach wyznaczonych przez papieża, np. Zdrowaś Maryjo. Osoby starsze, chore i ci, którzy z ważnych powodów nie mogą opuścić domu, będą mogli uzyskać odpust zupełny, jeśli zjednoczą się duchowo z wiernymi oraz wykluczą przywiązanie do każdego grzechu i odmówią pobożnie modlitwy za zmarłych przed obrazem Pana Jezusa lub Matki Bożej.

W śr o 17.30 Nowenna do MBNP oraz różaniec z wypominkami. Po Mszy Św. adoracja, którą poprowadzi Odnowa w Duchu Świętym. W śr po Mszy św. o 18.00 zapraszamy na spotkanie Rady Duszpast. i Synodalnej.

W czw wsp. św. Karola Boromeusza. W ten dzień przypada również I-szy czw miesiąca. o 7.00 Msza Św. w int. + ks. Stanisława Mlyczyńskiego, proboszcza naszej parafii, z ok. 19. r. jego śmierci. O 17.30 różaniec z wypominkami, Po Mszy Św. Godzina Św. i adoracja w ciszy do 21.00.

W I-szy pt Msze św. o 6.00, 7.00 i 18.00. Intencje zamówione na 6.30, będą odprawione o 7.00. W ten dzień w naszej parafii będzie gościć Wanda Bigaj ze Świeckiego Zakonu Karmelitów Bosych, która przed każdą Mszą św. przybliży ideę animacji misyjnej. W I-szy pt składka na misje. Msza Św. o NSPJ o 7.00 i 18.00. O 17.30 Litania do NSPJ i Koronka do Bożego Miłosierdzia z wypominkami. Po Mszy św. o 18.00 Adoracja Krzyża.
Spowiedź przed I-szym pt: w czw od 17.30, w pt – od 17.00. W I-szy pt kancelaria nieczynna. W ten dzień zapraszamy uczniów kl. VII naszej parafii na spotkanie formacyjne przed bierzmowaniem. Prosimy kandydatów o przystąpienie do spowiedzi św., następnie udział w Eucharystii o 18.00 i spotkanie organizacyjne po Mszy św. w sali na plebanii. Obecność obowiązkowa.

W I-szą sb Msza Św. o Niepok. Sercu Maryi o 7.00, po niej naboż. pierwszosobotnie. O 8.00 udamy się z posługą sakramentalną do chorych. Za tydzień w ndz zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o 8.30, zaś o 14.00 na cmentarzu na Rzędzinie modlitwa za zmarłych, prowadzona przez róże różańcowe.

Za tydzień w ndz zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o 8.30, zaś o 14.00 na cmentarzu na Rzędzinie modlitwa za zmarłych, prowadzona przez róże różańcowe.

Miłosiernemu Bogu polećmy zmarłych w ostatnim tygodniu śp.: + Józefę Kapustkę, + Magdalenę Dworzak, + Olhę Zbylut, + Helenę Czekańską, + Antoniego Goneta, + Damiana Wójcika, + Józefa Szczęcha, + Mariana Radonia oraz ++ powierzanych w wypominkach: Dobry Jezu, a nasz Panie…

Komentowanie jest wyłączone