Ogłoszenia parafialne – 5.09.2021 – XXIII Niedziela Zwykła

Bóg zapłać indywidualnym ofiarodawcom za składane ofiary na potrzeby naszego kościoła. Bóg zapłać za złożone dziś ofiary do puszek dla potrzebujących w Afganistanie. Za tydzień w ndz składka na cele inwestycyjne w parafii.

W poniedziałek rozpoczynamy prace przy odwodnieniu kościoła. Przepraszamy za utrudnienia z tym związane i prosimy o modlitwę w tej intencji.

We wtorek o 16.30 w kościele zbiórka ministrantów, na którą zapraszamy również wszystkich chłopców, którzy chcieliby dołączyć do ich grona. Rodziców i dziadków prosimy o zachętę swoich synów i wnuków do podjęcia zaszczytnej służby przy ołtarzu.

O 17.30 naboż. do bł. Romana Sitki. Prosimy o składanie podziękowań i próśb do skrzynki przy ołtarzu bł. Romana. W ten dzień, 7 września, po Mszy św. o 18.00 zapraszamy na I-sze spotkanie w sali parafialnej nowo powstającej grupy bł. Romana Sitki, pomysłodawcy i pierwszego budowniczego naszego kościoła. Celem grupy będzie naśladowanie cnót Błogosławionego w prozie codziennego życia oraz działalność modlitewna, formacyjna i apostolska. Zapraszamy chętnych, którzy nie należą do innych grup, ruchów i stowarzyszeń.

W śr o 17.30 Nowenna do MBNP, po Mszy św. adoracja do 19.30. Składka na Mszy św. o 18.00 będzie przeznaczona na Caritas parafialną. Po Mszy św. zapraszamy na spotkanie lektorów. Zapraszamy chętnych chłopców do podjęcia zaszczytnej służby proklamacji Bożego słowa.

W czw o 17.30 Koronką do Mił. Bożego rozpoczniemy naboż. z modlitwą o uzdrowienie duszy i ciała. Przypominamy, że to nabożeństwo jest odprawiane w naszym kościele w drugie czwartki miesiąca.

W pt o 17.30 Koronka do Mił. Bożego. O 19.00 spotkanie grupy młodzieżowej św. Michała Arch.

W sb o 9.00 spotkanie DSM. Na 10.00 zapraszamy dzieci i młodzież, którzy chcieliby zaangażować się w scholę muzyczną.

W przyszłą ndz o 11.30 rozpoczniemy cykl coniedzielnych Mszy św. dla dzieci ze specjalnym kazaniem dla nich i oprawą muzyczną, którą będzie prowadziła nowo powstająca schola. Zapraszamy wszystkie dzieci do wspólnej modlitwy, a rodziców prosimy o zmobilizowanie swoich pociech.

W przyszłą ndz Mszą św. o 14.00 rozpocznie się dzień skupienia dla narzeczonych, a o 16.00 katecheza przedmałżeńska.

14 września, w święto Podwyższenia Krzyża Św., po Mszy św. o 18.00, będziemy odprawiać Drogę Krzyżową, pielgrzymując ulicami naszej parafii. Będzie to wspólna prośba o owoce Misji św., które przeżywaliśmy w czerwcu. Już teraz zapraszamy parafian i modlących się w naszym kościele.

Od 8 września rozpoczynamy działalność parafialnej Caritas. Rozdajemy regularnie paczki żywnościowe dla potrzebujących z naszej parafii. Terminy tych dni są w gablocie ogłoszeń. Dziękujemy wszystkim darczyńcom, którzy wspomagają to dzieło poprzez składane ofiary w drugie środy miesiąca na tacę i do skarbony św. Antoniego.

Wydział Teologiczny w Tarnowie zaprasza na studia magisterskie z teologii. Szczegółowe informacje na stronie: wt.diecezja.tarnow.pl

Dziś w naszej parafii rozpoczyna praktykę duszpasterską i katechetyczną Seweryn Poręba – alumn V roku z naszego tarnowskiego seminarium. Otaczamy go modlitwą i życzymy obfitości łask Ducha Świętego.

 Solenizantów bieżącego tyg. zawierzamy Bożej Opatrzności i świętym patronom.

Miłosiernemu Bogu polećmy zmarłych powierzanych w wypominkach rocznych oraz zmarłych w ost. tyg.: + Zbigniewa Wichra i + Andrzeja Babiucha. Dobry Jezu, a nasz Panie…

Komentowanie jest wyłączone