OGŁOSZENIA PARAFIALNE – I Niedz. Adwentu (1.12.2019r.)

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – I Niedz. Adwentu (1.12.2019r.)

Rozpoczynając przygotowanie do Świąt Bożego Narodzenia, zapraszamy do udziału w Mszach świętych Roratnich odprawianych w dni powszednie o godz. 600 i 1800. Na 1800 zapraszamy szczególnie dzieci wraz z rodzicami i młodzież. Prosimy rodziców, aby pomogli dzieciom przygotować lampiony, z którymi będą przychodzić na Roraty 1800.

W czasie adwentu w dni powszednie nie ma Mszy św. o godz. 630.

Dziś rozpoczyna się Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Świece można nabywać po każdej Mszy św. przed kościołem lub w zakrystii. Nabywając świecę składamy ofiarę nie mniejszą niż 5 zł. – ofiary przeznaczone są na pomoc dzieciom.

Dziś również po Mszy świętej o 1800, zapraszamy na koncert organowy w naszym kościele. Ten koncert kończy Tarnowskie Dni Cecyliańskie.

Dziękujemy za indywidualne ofiary składane na nowe ogrzewanie i posadzkę. W przyszłą niedzielę składka inwestycyjna na ten cel. Najważniejsze prace zaplanowane na ten rok są na ukończeniu i dlatego od jutra wznowiona będzie całodzienna adoracja Najśw. Sakramentu –prosimy aby prowadzić ją według przyjętego planu związanego z rejonami.

W najbliższy wtorek prosimy członków Rady Parafialnej na spotkanie po Mszy wieczornej – spotkanie będzie w budynku plebanii.

W tym tygodniu mamy I czwartek i piątek i sobota grudnia. W czwartek spowiedź od godz. 1700, a w piątek od godz. 1600.  We czwartek po Mszy św. wieczornej Godzina Święta, następnie prywatna adoracja do Mszy świętej o godz. 2200. W czasie adoracji okazja do spowiedzi.

W piątek Msza o Sercu Pana Jezusa o godz. 700. Msza o 1800 jest Mszą roratnią. Bezpośrednio po Mszy wieczornejadoracja krzyża.

W sobotę Msza o Niep. Sercu Maryi o godz. 700. Nabożeństwo pierwszosobotnie o godz. 1700.

Do chorych udamy się w sobotę od godz. 800na tę sobotę prosimy też zgłosić wszystkich, którzy proszą kapłana tylko na święta, ponieważ dodatkowej wizyty przed świętami już nie będzie ze względu na krótki czas do świąt i spowiedzi, które są przed świętami w całym dekanacie.

W następną niedzielę przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Po Mszy o 1130 chwila Adoracji związana z Godziną Łaski.  Nowenna przed Niepokalanym Poczęciem NMP codziennie po godz. 1730.

Następna niedziela to także: Dzień pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie – po Mszach św. możliwość ofiary do puszek na Fundusz Pomocy.

Prośmy miłosiernego Boga za wszystkich zmarłych polecanych w wypominkach, i zmarłego w ostatnim tygodniu: + Antoni Samel:  Dobry Jezu, a nasz Panie…

Dziś po każdej Mszy świętej poświęcenie opłatków wigilijnych, które będą następnie rozprowadzanedrzwiach wejściowych kościoła lub w zakrystii. Składane przy tej okazji ofiary będą przeznaczone na cele parafialne.

Komentowanie jest wyłączone