OGŁOSZENIA PARAFIALNE – I Niedz. Adwentu (2.12.2018r.)

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – I Niedz. Adwentu (2.12.2018r.)

     Rozpoczynając przygotowanie do Świąt Bożego Narodzenia, zapraszamy do udziału w Mszach świętych Roratnich odprawianych w dni powszednie o godz. 6.00 i 18.00. Na 18.00 zapraszamy szczególnie dzieci wraz z rodzicami, młodzież gimnazjalną i młodzież szkół średnich. Prosimy rodziców, aby pomogli dzieciom przygotować lampiony, z którymi będą przychodzić na Msze święte Roratnie o godz. 18.00.
W czasie adwentu w dni powszednie nie ma Mszy św. o godz. 6.30.

     Dziś rozpoczyna się Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Świece można nabywać po każdej Mszy św. przed kościołem lub w zakrystii. Nabywając świecę składamy ofiarę nie mniejszą niż 5 zł. – ofiary przeznaczone są na pomoc dzieciom.

      Dziękujemy za indywidualne ofiary składane na nowe ogrzewanie i posadzkę. Ofiary złożyło 92 rodziny. W przyszłą niedzielę składka inwestycyjna przeznaczona na ten cel. Najważniejsze prace zaplanowane na ten rok są na ukończeniu i dlatego od jutra wznowiona będzie całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu – bardzo prosimy aby prowadzić ją według przyjętego planu związanego z rejonami.

     W najbliższy wtorek prosimy członków Rady Parafialnej na spotkanie po Mszy wieczornej – spotkanie będzie w budynku plebanii.

     W tym tygodniu mamy I czwartek i piątek grudnia. W czwartek spowiedź od godz. 17.00, a w piątek od godz. 16.00. We czwartek po Mszy św. wieczornej Godzina Święta, następnie prywatna adoracja do Mszy świętej o Najśw. Sercu Pana Jezusa o godz. 2200. W czasie adoracji okazja do spowiedzi.
     W piątek Msza o Sercu Pana Jezusa o godz. 7.00. Msza o 18.00 jest Mszą roratnią. Bezpośrednio po Mszy wieczornej adoracja krzyża.

     W sobotę przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP – Msze święte przed południem o godz. 6.30, 8.30, 10.00, oraz po południu 16.00, 18.00. Godzina Łaski o 12.00 – ta modlitwa nie zastępuje Mszy świętej. Na Mszy o 18.00 przyjęcie do DSM-u nowych dziewczynek, a także nowych członków Rycerstwa Niepokalanej. Nowenna przed Niepokalanym Poczęciem NMP codziennie po godz. 17.30.

     W następną niedzielę przeżywamy: Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie – po wszystkich Mszach św. możliwość złożenia ofiary do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

     Prośmy miłosiernego Boga za wszystkich zmarłych polecanych w wypominkach, i zmarłych w ostatnim tygodniu: + Zofia Prząda, Władysław Górecki, Wiesława Skowron, Jadwiga Król, Antonina Prokopowicz, Tadeusza Rall, Irena Cichońska: Dobry Jezu, a nasz Panie…

     Dziś po każdej Mszy świętej poświęcenie opłatków wigilijnych, które będą następnie rozprowadzane drzwiach wejściowych kościoła lub w zakrystii. Składane przy tej okazji ofiary będą przeznaczone na cele parafialne.

Komentowanie jest wyłączone