OGŁOSZENIA PARAFIALNE – IV Niedziela Wielkiego Postu – 11.03.2018 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
IV Niedziela Wielkiego Postu – 11.03.2018 r.

     Trwajmy w wielkopostnym rozważaniu zbawczej męki Pana Jezusa poprzez nabożeństwa pasyjne: Gorzkie Żale dziś o 1700, Droga Krzyżowa w piątki: godz. 800 rano; o 1600 – z rozważaniami dla dzieci; godz. 1715 ; godz. 1900 –prowadzona przez młodzież

Rekolekcje Wielkopostne rozpoczną się przyszłą niedzielę. Poprowadzi je Ks. Prałat Andrzej Rams kustosz koronowanego w ubiegłym roku obrazu Maki Bożej Królowej Rodzin w Chorzelowie. Program rekolekcji jest w Głosie Serca, który jest dziś do nabycia, a także na stronie internetowej. Bardzo prosimy już pomyśleć o takim zorganizowaniu czasu, aby można było wziąć udział. Dzieło rekolekcyjne polecamy także waszym modlitwom.

Baranki i paschaliki „Wielkanocnego Dzieła Caritas”, można zabrać po każdej Mszy św. przed kościołem lub w zakrystii. Przy Św. Antonim będzie od jutra będzie kosz na produkty żywnościowe i skarbonka na wsparcie finansowe. Ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego można składać do skarbony przy ołtarzu Nieustającej Pomocy.

W tym tygodniu będą następujące spotkania przygotowujące do sakramentów:
Klasa III Gimnazjum – zapraszamy na Triduum przed przyjęciem sakramentu bierzmowania od środy do piątku – rozpoczęcie o godz. 1800. Triduum rozpocznie się już teraz ponieważ sakrament bierzmowania będzie po świętach wielkanocnych we czwartek 5 kwietnia.
Klasa VI – spotkanie w sobotę 17 marca o 900 w budynku katechetycznym.

We wtorek przed Mszą wieczorną modlitwy za wstawiennictwem bł. Ks. Romana Sitki, a po Mszy wieczornej spotkanie Rycerstwa Niepokalanej w Domu Katechetycznym.

Zespół Niepublicznych Szkół Specjalnych przy ul. Okrężnej 4a prowadzi nabór do Szkoły Przysposabiającej do Pracy oraz Branżowej Szkoły I stopnia w różnych zawodach. O przyjęcie mogą się starać dzieci, które ukończyły przygotowanie przedszkolne, uczniowie szkoły podstawowej i absolwenci gimnazjów i szkół podstawowych. Więcej informacji w Sekretariacie szkoły i na stronie internetowej.

Dyrektor Przedszkola Publicznego nr 21 na ul. Burtniczej informuje, że zapisy dzieci na nowy rok szkolny odbywają się elektronicznie do 30 marca. Szczegółowe informacje w przedszkolu.

W ogłoszeniach parafialnych słyszymy że w naszej parafii wzrasta liczba pogrzebów. Przy tej okazji zamawianych bywa wiele mszy za duszę zmarłej osoby. Z tego powodu w tym roku już do końca października zajęte są wszystkie intencje odprawianych Mszy. Ponieważ wielu z Was prosi o Mszę z okazji różnych rocznic, staje się to niemożliwe z braku wolnych terminów. Dlatego też począwszy od tego tygodnia będziemy część zamawianych z okazji pogrzebu Mszy przekazywać innym kapłanom, najczęściej misjonarzom, do odprawienia. Zamówione Msze nie mogą czekać miesiącami na odprawienie. Za każdym razem rodzina będzie otrzymywała informację o czasie odprawienia Mszy. Tak już jest już w większości parafii naszej diecezji i tak też musi być u nas.

       Polećmy miłosiernemu Bogu wszystkich zmarłych powierzonych w wypominkach i zmarłych w ostatnim czasie: Maciej Habiniak, Irena Lisowska, Małgorzata Nosal, Marek Adamowicz, ,. Dobry Jezu, a nasz Panie…

Komentowanie jest wyłączone