OGŁOSZENIA PARAFIALNE IV Niedziela Wielkiego Postu – 30.03.2019 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
IV Niedziela Wielkiego Postu – 30.03.2019 r.

Trwajmy w wielkopostnym rozważaniu zbawczej męki Pana Jezusa poprzez nabożeństwa pasyjne: Gorzkie Żale dziś o 1700, Droga Krzyżowa w piątki: godz. 800 rano; o 1600 – z rozważaniami dla dzieci; godz. 1715 ; po Mszy wieczornej -prowadzona przez młodzież

Rekolekcje Wielkopostne rozpoczną się przyszłą niedzielę. Poprowadzi je Ks. Prałat Józef Wałaszek z Podegrodzia. Program rekolekcji jest na stronie internetowej i w gablocie. Bardzo prosimy już pomyśleć o takim zorganizowaniu czasu, aby można było wziąć udział. Dzieło rekolekcyjne polecamy także waszym modlitwom.

Baranki i paschaliki „Wielkanocnego Dzieła Caritas”, można zabrać po każdej Mszy św. przed kościołem lub w zakrystii. Przy Św. Antonim będzie od jutra będzie kosz na produkty żywnościowe. Ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego można składać do skarbony przy ołtarzu Nieustającej Pomocy.

W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek piątek i sobota kwietnia. Spowiedź będzie w czwartek od godz. 1700 i w piątek od godz. 1600.
W czwartek o 1730 modlitwa o powołania, o godz. 1800 Msza św., po niej Godzina Święta i Adoracja wynagradzająca – w czasie adoracji od 2000 do 2200 możliwość spowiedzi. Adoracje zakończymy Mszą św. pierwszopiatkową o 2200.
W pierwszy piątek Msze św. wotywne o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o godz. 700 i 1800. Po Mszy wieczornej Droga krzyżowa prowadzona przez młodzież – nie ma adoracji krzyża.
W pierwszą sobotę czcicieli Matki Bożej zapraszamy na Adorację wynagradzającą Niepokalanemu Sercu Maryi na godz. 1700.
Do chorych udamy się w sobotę od godziny 800.

W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych na Mszy św. o godz. 830. Z powodu rekolekcji Wypominki w przyszłą niedzielę będą tylko przed Mszą o 630.

W środę po Mszy wieczornej odbędzie się w naszym kościele koncert pasyjnej muzyki chóralnej w wykonaniu chóru Cantores Carvatiani z Gorlic. Zespół ten był wielokrotnie nagradzany w ogólnopolskich festiwalach chóralnych. Wstęp wolny – serdecznie zapraszamy.

Dzień skupienia dla osób żyjących w związkach niesakramentalnych będzie w Gródku nad Dunajcem w sobotę 13.04 – rozpoczęcie o godz. 900.

Polećmy miłosiernemu Bogu wszystkich zmarłych powierzonych w wypominkach i zmarłych z naszych rodzin:, ,. Dobry Jezu, a nasz Panie…

Komentowanie jest wyłączone