OGŁOSZENIA PARAFIALNE ROCZNICA POŚWIĘCENIA KOŚCIOŁA (28.10.2018 r.)

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
ROCZNICA POŚWIĘCENIA KOŚCIOŁA (28.10.2018 r.)

     W najbliższy czwartek obchodzimy Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze Św. będą sprawowane w porządku niedzielnym. Przypominamy, że Msza Święta o godz. 1400 będzie odprawiana w Kaplicy Cmentarnej. Po Mszy będzie procesja po cmentarzu połączona z modlitwami za zmarłych. Bardzo prosimy aby włączyć się w procesję, ponieważ bez niej nie ma racji nabożeństwo na cmentarzu.
     Spowiedź przed Uroczystością Wszystkich Świętych we środę od godz. 16.30. Z tego powodu we środę po południu kancelaria parafialna będzie nieczynna.
     W Uroczystość Wszystkich Świętych, przy cmentarzu kwesta na Seminarium Duchowne. Bóg zapłać za składane ofiary.

     W piątek Dzień Zaduszny. Msze święte przed południem o godz. 5.30, 700, 8.30, 10.00, po południu o 16.00 18.00 i 20.00. Przed każdą Mszą od godz. 7.00 do godz. 18.00 czytane będą wypominki listopadowe. Później wypominki listopadowe będą odprawiane codziennie od godz. 17.30. Od 1 do 8 listopada jedna z popołudniowych Mszy św. ofiarowana jest za dusze wypominane. Wypominki można jeszcze składać po Mszach świętych w zakrystii u kapłanów albo w kancelarii parafialnej.

     Od 1 do 8 listopada można zyskać raz dziennie odpust zupełny dla dowolnie wybranej przez siebie duszy w czyśćcu cierpiącej. Aby go zyskać należy: nawiedzić cmentarz, przyjąć Komunię Świętą, odmówić modlitwy: Ojcze nasz…, Wierzę w Boga… i dowolną modlitwę w intencjach Ojca Świętego. Do uzyskania odpustu zupełnego konieczne jest wyzbycie się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu.

     W tym tygodniu przypada także I czwartek, piątek i sobota listopada. W sobotę o 1700 Adoracja z rozważaniem pierwszo-sobotnim, o 1730 różaniec, a po zakończeniu Msza święta. Do chorych pójdziemy w sobotę od godz. 800.

     Zmiana tajemnic różańcowych w przyszłą niedzielę o godz. 700, natomiast procesja różańcowa Róż Różańcowych na cmentarzu o godz. 1400.

     Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej; Gość Niedzielny, Niedziela. Do nabycia jest dziś także kolejny numer naszego parafialnego Głosu Serca.

     Miłosiernemu Bogu polećmy zmarłych w ostatnim czasie + Alfred Gancarz, Kazimierz Kiełkowicz i wszystkich zmarłych z naszych rodzin, a zwłaszcza tych nad których grobami wkrótce staniemy. Wieczne odpoczywanie …

Komentowanie jest wyłączone