OGŁOSZENIA PARAFIALNE – ŚW. SZCZEPANA – (26.12.2017 r.)

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
ŚW. SZCZEPANA
(26.12.2017 r.)

 

Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na potrzeby Uniwersytetu Papieskiego św. Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.

Dzisiaj w czasie Mszy Św. o godz. 1130 zostaną posłani Kolędnicy Misyjni, którzy będą odwiedzać nasze rodziny. Złożone im ofiary przeznaczone są w tym roku dla dzieci w Syrii i Libanie.

W liturgii w tym tygodniu we środę św. Jana Ewangelisty – poświęcenie wina po Mszy wieczornej, we czwartek św. Młodzianków Męczenników.

Święto świętej Rodziny w tym roku wypada w najbliższą niedzielę, która jest równocześnie ostatnim dniem roku 2017. W całym dniu będziemy się modlić za nasze rodziny polecając je Świętej Rodzinie.

W niedzielę zapraszamy na Nieszpory dziękczynne o godz. 1730 z kazaniem podsumowującym mijający rok. Po zakończeniu Nieszporów będzie Msza święta dziękczynna.

Kodeks Prawa Kanonicznego jak i Synod Diecezjalny nakazuje Proboszczowi i Jego współpracownikom – „dla należytego poznania parafian i dobrego wypełnienia funkcji pasterskiej odbywać wizytację duszpasterską w ich domach i rodzinach. Odwiedziny te nazywają się tradycyjnie kolędą i mają charakter wyłącznie duszpasterski”. Z tej racji od środy kapłani pójdą, aby błogosławić nasze rodziny, domy i mieszkania. Byłoby dobrze gdyby na czas kolędy – w miarę możliwości – zgromadziła się cała rodzina, by razem modlić się o błogosławieństwo na cały następny rok. Na stole należy przygotować Krzyż, świece, Pismo Św. kropidło i wodę świeconą. Tradycyjnie kapłana odwiedzającego rodziny naszej parafii będą poprzedzać ministranci lub lektorzy.

Program kolędy zamieszczony jest w sekcji AKTUALNOŚCI i OGŁOSZENIA – w osobnym linku.

Polećmy miłosiernemu Bogu wszystkich zmarłych powierzonych w wypominkach i zmarłych z naszych rodzin. Dobry Jezu, a nasz Panie…

Komentowanie jest wyłączone