OGŁOSZENIA PARAFIALNE – V Niedziela Zwykła – 4.02.2018 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
V Niedziela Zwykła – 4.02.2018 r.

  W liturgii tygodnia: jutro wspomnienie św. Agaty, we wtorek św. Pawła Miki i towarzyszy – męczenników, w sobotę św. Scholastyki – dziewicy.
W środę Nowenna do M. B. Nieustającej Pomocy o 1730, na Mszy wieczornej w środę składka na potrzeby misji. W piątek po 1730 Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.
Następna niedziela jest drugą niedzielą miesiąca – składka na nowe ogrzewanie i posadzkę kościoła.

Jutro– o godz. 1900 odbędzie się spotkanie dzieci przygotowujących się do pierwszej komunii – zapraszamy ich z rodzicami do budynku katechetycznego.
Uczniów klas II Gimnazjum i siódmych klas Szkoły Podstawowej zapraszamy we wtorek 6 lutego na spotkanie formacyjne w ramach przygotowania do s. bierzmowania. O godz. 1800 Msza święta, a po niej spotkanie informacyjne. W miarę możliwości zapraszamy także rodziców.

Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 5 przypomina o zapisach do klasy pierwszej na nowy rok szkolny dla dzieci z obwodu szkolnego. Zgłoszeń dokonuje się w sekretariacie szkoły w godzinach od 800 – 1600 do 2 marca. W dniu 7 lutego o godz. 1700 Dyrekcja i Nauczyciele zapraszają rodziców i dzieci na Dzień Otwarty.

W sobotę w związku ze światowym Dniem Chorych wieczorna Msza Święta połączona będzie z udzieleniem sakramentu Namaszczenia Chorych dla poważniej chorych i w podeszłym wieku. Prosimy o umożliwienie przybycia wszystkim chorym z rodziny czy sąsiedztwa na tę Mszę św. Jeżeli ktoś nie ma pomocy sąsiedzkiej można też zgłosić w parafii i spróbujemy pomoc zorganizować.
Zapraszamy także na pielgrzymkę do Porąbki Uszewskiej w dn. 11 lutego do Sanktuarium Matki Bożej z Lourdes z okazji rocznicy Objawień i Światowego Dnia Chorych, Wyjazd w niedzielę 11 lutego o godz. 1430 z ul. Granicznej. Szczegóły w Gablocie Rycerstwa Niepokalanej.

Zachęcamy do nabycia i czytania prasy katolickiej : Gość Niedzielny , Niedzieli, Promyczek Dobra i inne tytuły.

Polećmy miłosiernemu Bogu wszystkich zmarłych powierzonych w wypominkach i zmarłych w ostatnim czasie: + Krystyna Piwowarczyk, Aniela Gorzkowska, Stanisław Wojdyła, Maria Kozielec, Henryk Trębacz, Władysław Michoń: Dobry Jezu, a nasz Panie…

Komentowanie jest wyłączone