Ogłoszenia parafialne, Wniebowstąpienie Pańskie, 12 maja A.D. 2024

Trwa Nowenna przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego – w naszym kościele codziennie o 17.30, połączona z nabożeństwem majowym. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

W pn wsp. MB Fatimskiej. Po Mszy św. o 18.00 spotkanie Odnowy w Duchu Świętym.

We wt, w święto św. Macieja Ap., o 17.30 V dzień Nowenny przed 25. r. beatyfikacji bł. Romana Sitki, który będziemy przeżywać pod hasłem: Umacniający współwięźniów na duchu. Prosimy, aby prośby i podziękowania za łaski otrzymane przez wstawiennictwo naszego Patrona składać do skrzynki przy jego ołtarzu. Po Mszy św. o 18.00 spotkanie członków Grupy Bł. Romana.

W śr po Mszy św. spotkanie Rady Parafialnej w sali na plebanii oraz spotkanie Arcybractwa Straży Honorowej NSPJ.

W czw św. Andrzeja Boboli, patrona Polski i naszego Bpa Ordynariusza Andrzeja Jeża – pamiętajmy w ten dzień szczególnie w modlitwie o Pasterzu naszej diecezji, zawierzając wszystkie jego troski Matce Bożej. Po Mszy św. modlitwa za wstawiennictwem św. o. Pio.

W pt po Mszy św. o 18.00 spotkanie Rycerstwa Niepokalanej.

W sb wsp. św. Stanisława Papczyńskiego. W ten dzień o 7.00 wyjazd na pielgrzymkę do Kalwarii Zebrzydowskiej dzieci pierwszokomunijnych.

W ndz, w Urocz. Zesłania Duch Świętego, 19 maja, o 11.30 zapraszamy dzieci kl. IV wraz z rodzicami na urocz. rocznicy I Komunii Św. W ten dzień będziemy przeżywać nawiedzenie obrazu i relikwii św. Małgorzaty Marii Alacoque, apostołki Bożego Serca. 350 lat temu Jezus odkrył przed nią tajemnice swojego Serca i zapragnął w Kościele nowego nabożeństwa ku Jego czci. O tych wydarzeniach w kazaniach przypomni nam Ks. Krzysztof Zimończyk, sercanin, krajowy dyrektor Arcybractwa Straży Honorowej NSPJ. Jednocześnie zachęci do wstępowania do wspólnoty Straży Honorowej NSPJ, która działa również w naszej parafii. Wprowadzenie i powitanie relikwii św. Małgorzaty Marii odbędzie się  już w sb o 17.20, przed nabożeństwem majowym. Z tej okazji będzie można także nabyć pamiątkowe obrazy, książki oraz modlitewniki. W przyszłą ndz DSM zaprasza na kiermasz ciast i słodkości. Dochód będzie przeznaczony na wyjazd wakacyjny dzieci.

Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom za składane dziś ofiary na potrzeby kościoła i parafii, dzięki temu możemy kontynuować kolejne inwestycje.

Pragniemy poinformować, iż nowy parking jest objęty monitoringiem. W soboty, niedziele oraz w święta kościelne obowiązuje bezwzględny zakaz parkowania. W te dni parking jest dostępny tylko dla uczestników nabożeństw. Prosimy o dostosowanie się do naszej prośby.

Miłosiernemu Bogu polećmy zmarłych ostatnio: + ks. Zdzisława Podstawę, pochodzącego z naszej parafii, + Andrzeja Piekarczyka oraz zmarłych powierzanych w wypominkach rocznych. Dobry Jezu, a nasz Panie.

Komentowanie jest wyłączone