Ogłoszenia parafialne XIII Niedziela Zwykła, 30 czerwca A.D.2024

Miesiąc lipiec jest poświęcony szczególnej czci Najdroższej Krwi Chrystusa. Przypominamy, że w lipcu i sierpniu Msze św. w naszym kościele w dni powszednie o 6.00, 7.00 i 18.00 – nie ma Mszy św. o 6.30. W niedziele porządek Mszy św. bez zmian.

Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu do kaplicy adoracji w dni powszednie od 7.30 do 18.00. Przypominamy, aby do kościoła przychodzić w stroju godnym domu Bożego.

We wtorek święto NMP Tuchowskiej. W Tuchowie do 7 lipca trwa Wielki Odpust ku czci Matki Bożej. W ten dzień o 17.30  nabożeństwo do bł. ks. Romana Sitki. Po Mszy św. wieczornej zapraszamy na uwielbienie Pana Jezusa w Najśw. Sakramencie

W środę święto św. Tomasza Apostoła.  O 17.30 Nowenna do MBNP. 

W I czw. miesiąca Po Mszy św. wieczornej Godzina Święta i adoracja w ciszy do 21.00. Spowiedź w ten dzień od 17.30.

W I-szy pt. miesiąca po Mszy św. o 7.00 naboż. do NSPJ, zaś o 17.30 Koronka do Miłosierdzia Bożego połączona z Litanią do Serca Bożego i Aktem Oddania. Po Mszy św. wieczornej Adoracja Krzyża. Spowiedź św. od 17.00. W I-szy pt. kancelaria nieczynna. Składka w ten dzień na cele misyjne.

W pierwszą sob. lipca wspomn. bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy, patronki współpracy misyjnej w naszej diecezji. o 7.00 Msza św. o Niep. Sercu NMP, a po Mszy św. naboż. I-sobotnie.

Za tydzień w ndz. zmiana tajemnic róż. po Mszy św. o 8.30.

Biblioteka parafialna od 1 lipca do 4 września jest nieczynna. Zapraszamy po wakacjach.

Bóg zapłać wszystkim indywidualnym ofiarodawcom za składane ofiary na potrzeby naszego kościoła i parafii.

Wyjazd na odpust MB Tuchowskiej organizowany przez Rycerstwo Niepokalanej odbędzie się 3 lipca o 13.30 z przystanku przy kościele. Zapraszamy wszystkich chętnych. Telefony kontaktowe w gablocie Rycerstwa.

 V Synod Diecezji Tarnowskiej przypomina nam, że przygotowanie do Pierwszej Komunii Świętej i przyjęcie jej powinno dokonywać się w parafii zamieszkania, a nie w parafii na terenie której znajduje się szkoła, do której uczęszcza dziecko. Daje to bowiem możliwość głębszego zintegrowania się ze swoją wspólnotą parafialną, w której prowadzone jest przygotowanie dzieci i rodziców podczas przeznaczonych dla nich spotkań i nabożeństw. W związku z tym prosimy rodziców dzieci, które w przyszłym roku będą chciały przyjąć Pierwszą Komunię Świętą, o zgłoszenie się do swojej kancelarii parafialnej i zapisanie swojego dziecka na listę kandydatów. Prosimy także o poinformowanie rodzin, których dotyczy ta kwestia.

Przypominamy, iż nowy parking jest objęty monitoringiem. W soboty, niedziele oraz w święta kościelne obowiązuje bezwzględny zakaz parkowania. W te dni parking jest dostępny tylko dla uczestników nabożeństw. Prosimy o dostosowanie się do naszej prośby. 

Zapraszamy do naszej kawiarenki parafialnej na kawę, ciasto, lody. Dochód z dzisiejszej niedzieli przeznaczony jest na wakacyjny wyjazd młodzieży.

         Miłosiernemu Bogu polećmy zmarłych ostatnio: śp. + Halinę Iwaniec, + Jana Oćwieję, + Marię Roszyk, + Helenę Jasnosz oraz zmarłych powierzanych w wypominkach rocznych: Dobry Jezu, a nasz Panie…

Komentowanie jest wyłączone