OGŁOSZENIA PARAFIALNE XIX NIEDZIELA ZWYKŁA – 11.08.2019 R.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
XIX NIEDZIELA ZWYKŁA – 11.08.2019 R.

W tym tygodniu we czwartek obchodzimy Uroczystość Wniebowzięcia Najśw. Maryi Panny. Porządek Mszy jak w niedzielę – jest to Uroczystość z obowiązkowym uczestnictwem we Mszy św. Po każdej Mszy będzie poświęcenie ziół i kwiatów. Składka z Uroczystości Wniebowzięcia przeznaczona jest na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Tarnowie i Krakowie.

W liturgii tygodnia ponadto: we środę św. Maksymiliana Marii Kolbe – kapłana męczennika, w sobotę św. Jacka kapłana.
We tygodniu w środę o 1730 zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy a w piątek po 1730, na nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

Bóg zapłać za ofiary składane dziś w niedzielę ofiar inwestycyjnych na nowe ogrzewanie i posadzkę. W minionym tygodniu została zdemontowana stara posadzka, pogłębiono podłoże i wyłożono drobnym żwirem, a na końcu położono pierwszą warstwę betonu, na który będzie położona izolacja. W kaplicy cmentarnej został naprawiony dach, odnowione i pomalowane wnętrze i uzupełnione płytki na schodach wejściowych.

Dzisiejsza niedziela poprzedza rozpoczęcie Tarnowskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Zachęcamy do uczestnictwa w Mszy na rozpoczęcie w sobotę o 630 na placu katedralnym i w pożegnaniu pielgrzymów. Łączność z pielgrzymującymi umożliwią nam transmisje w Radiu RDN. Zapisy na pielgrzymkę autokarową na dzień wejścia Pielgrzymki na Jasną Górę w zakrystii lub w kancelarii.

Są jeszcze 4 wolne miejsca na pielgrzymkę do Gruzji i Armenii w dniach od 16 – 27 września. Koszt 5 500 zł. Zgłoszenia do Ks. Kapelana Piotra Smoły.

Zachęcamy do nabycia i czytania Gościa Niedzielnego i Niedzieli.

Miłosiernemu Bogu polećmy wszystkich zmarłych powierzonych w wypominkach i zmarłych w ostatnim czasie: + Roman Dembosz i Edward Ponikiewski: Dobry Jezu, a nasz Panie…

Komentowanie jest wyłączone