OGŁOSZENIA PARAFIALNE XIX Niedziela Zwykła – 12.08.2018 r.

 

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 

XIX Niedziela Zwykła – 12.08.2018 r.

 

          

 

W tym tygodniu we środę obchodzimy Uroczystość Wniebowzięcia Najśw. Maryi Panny. Porządek Mszy jak w niedzielę – jest to Uroczystość z obowiązkowym uczestnictwem we Mszy św. Po każdej Mszy będzie poświęcenie ziół i kwiatów. Składka z Uroczystości Wniebowzięcia przeznaczona jest na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Tarnowie i Krakowie.

 

 

 

W liturgii tygodnia ponadto: we wtorek św. Maksymiliana Marii Kolbe – kapłana męczennika, w piątek św. Jacka kapłana.

 

W środę o 1730 zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy a w piątek po 1730, na nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

 

 

 

Bóg zapłać za ofiary składane dziś w niedzielę ofiar inwestycyjnych na nowe ogrzewanie i posadzkę. Trwa wykonywanie ostatniej wylewki pokrywającej instalacje grzewczą. Po następnej niedzieli ma się rozpocząć układanie granitu. Została już wymieniona instalacja elektryczna i nagłośnieniowa, wykonane zostały dwa hydranty i kanał łączący piwnice pod prezbiterium z piwnicami naw bocznych – co wkrótce będzie potrzebne do wykonania lepszej wentylacji kościoła. W tym tygodniu będzie także praca przy adaptacji piwnicy kościoła na przyłącz ciepła z MPEC-u. Większości z tych prac nie widać wykonywane.

 

 

 

           Dzisiejsza niedziela poprzedza rozpoczęcie Tarnowskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Zachęcamy do uczestnictwa w Mszy na rozpoczęcie w piątek o 630 na placu katedralnym i w pożegnaniu pielgrzymów. Łączność z pielgrzymującymi umożliwią nam transmisje w Radiu RDN. Zapisy na pielgrzymkę autokarową na dzień wejścia Pielgrzymki na Jasną Górę w zakrystii lub w kancelarii.

 

 

 

             Zachęcamy do nabycia i czytania Gościa Niedzielnego i Niedzieli.        

 

Miłosiernemu Bogu polećmy wszystkich zmarłych powierzonych w wypominkach i zmarłych w ostatnim czasie: + Zofia Gazda, Marian Ptak, Helena Mikrut:   Dobry Jezu, a nasz Panie…

 

Komentowanie jest wyłączone