OGŁOSZENIA PARAFIALNE XV NIEDZIELA ZWYKŁA – 13. 07. 2014 r.

Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary tacy z ubiegłej niedzieli. Ofiary złożone dzisiaj na tacę będą przeznaczone na potrzeby naszej świątyni.
Za tydzień składka z przeznaczeniem na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie.

Bóg zapłać również wszystkim, którzy w ostatnim czasie złożyli indywidualne ofiary na budowę organów.

W tym tygodniu w liturgii Kościoła: we wtorek wspomnienie św. Bonawentury, w środę NMP z Góry Karmel, w piątek Św. Szymona z Lipnicy.

W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy na godz. 1730. Po Mszy Św. wieczornej spotkanie Rycerstwa Niepokalanej w domu katechetycznym.

W czwartek po Mszy Św. wieczornej spotkanie Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa

W piątek o godz. 1730 Koronka i modlitwy do Miłosierdzia Bożego.

Na tablicy ogłoszeń wywieszono plan Odpustu Szkaplerznego w Sanktuarium Matki Boskiej w Zawadzie k. Dębicy. Główna uroczystość będzie miała miejsce 20 lipca.

Przypominamy, że zapisy na Pieszą Pielgrzymkę Tarnowską będą prowadzone w naszej parafii w miesiącu lipcu, a w sierpniu w miejscu organizowania grup. Koszt uczestnictwa wynosi 90 zł od osoby. Jeśli z domu idzie więcej osób, każda następna płaci 60 zł, a każde następne dziecko (drugie dziecko z rodziny) do kl. VI, włącznie tylko 20 zł. Resztę dopłaca Caritas.

Istnieje również możliwość zapisu na pielgrzymkę duchową zwłaszcza osoby chore i tych, którzy nie mogą fizycznie uczestniczyć w pielgrzymce.

Rycerstwo Niepokalanej zaprasza na pielgrzymkę do Niepokalanowa na Ogólnopolski Dzień Modlitw Rycerstwa w dniach 26-27 lipca. Wyjazd w czwartek o godz. 7. Po drodze nawiedzimy sanktuaria w Skarżysku Kamiennej i Szymanowie. Szczegóły pod nr tel: 698-818-272.

Zarząd Koła Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków zaprasza chorych na cukrzycę na szkolenie, które odbędzie się w środę 16.07.2014 r. o godz. 17.00 w siedzibie zarządu przy ul. Klikowskiej 21 w domu parafialnym.

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Tarnowskiej serdecznie zaprasza do udziału w ogólnopolskiej inicjatywie „Miasteczka Modlitewnego” która odbędzie się w dniach od 28 lipca do 3 sierpnia przy Sanktuarium bł. Karoliny w Zabawie. Miasteczko Modlitewne to siedmiodniowa szkoła modlitwy połączona z ciekawymi wydarzeniami towarzyszącymi: rozmowy z zaproszonymi gośćmi, koncerty zespołów, zabawa przy ognisku itp. Szczegółowe informacje na stronie www.miasteczkomodlitewne.pl

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego i Niedzieli oraz naszej parafialnej gazetki Głos Serca. Dla dzieci jest do nabycia Promyczek Dobra.

W ostatnim czasie Pan Bóg odwołał z naszej wspólnoty parafialnej śp. Tadeusza Ocłonia, Władysławę Sierosławską i Marię Ziaja. Bożemu miłosierdziu polećmy ich nieśmiertelne dusze. Dobry Jezu a nasz Panie…

Komentowanie jest wyłączone