Ogłoszenia parafialne – XVIII Niedziela Zwykła – 31.07.2022

Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom za składane ofiary na potrzeby naszego kościoła i parafii.

Przypominamy, że w lipcu i sierpniu Msze św. w naszym kościele w dni powszednie są odprawiane o 6.00, 7.00 i 18.00 – nie ma Mszy św. o 6.30. W niedziele porządek Mszy św. bez zmian. Adoracja Najświętszego Sakramentu w dni powszednie od 7.30 do 18.00. Przypominamy, aby do kościoła przychodzić w stroju godnym domu Bożego.

W tym tygodniu:

  • w poniedziałek wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła. Rozpoczynamy sierpień – miesiąc dobrowolnej abstynencji. Od południa 1.08 do północy 2.08 można zyskać tzw. Odpust Porcjunkuli – jest to odpust zupełny pod zwykłymi warunkami za pobożne nawiedzenie kościoła i odmówienie w tym czasie Ojcze nasz i Wierzę
  • we wtorek o 17.30 naboż. do bł. ks. Romana Sitki
  • w środę o 17.30 Nowenna do MBNP
  • w czwartek wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, prezbitera, patrona proboszczów. Modlitwą ogarniamy ks. Prałata Bogusława i jego posługę w naszej parafii. O 17.30 nabożeństwo w int. nowych i świętych powołań do służby Bożej w Kościele, podczas którego możliwość spowiedzi. Po Mszy św. wieczornej Godzina Święta i adoracja w ciszy do 21.00.
  • w I-szy piątek miesiąca naboż. do NSPJ po Mszy o 7.00 oraz o 17.30. Po Mszy św. wieczornej Adoracja Krzyża. Spowiedź św. od 17.00. W I-szy piątek kancelaria nieczynna. W ten dzień rozpocznie się także nowenna do św. O. Maksymiliana Kolbego, która będzie odprawiana codziennie o 17.30.
  • w sobotę święto Przemienienia Pańskiego. Po Mszy Świętej o 7.00 nabożeństwo I-sobotnie wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi.
  • w przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o 8.30 zmiana tajemnic różańcowych

W zakrystii jest jeszcze do nabycia nasze parafialne czasopismo „Głos Serca”, a także albumy: „Kościoły Diecezji Tarnowskiej” z uwzględnieniem naszego kościoła (cena albumu: 100 zł).

Wojskowe Centrum Rekrutacji w Tarnowie informuje o prowadzonym naborze do Dobrowolnej Zasadniczej Służby Wojskowej. Więcej informacji w gablocie ogłoszeń (lub na stronie: https://wcrtarnow.wp.mil.pl/pl/ )

Miłosiernemu Bogu polećmy zmarłych ostatnio: + Mariusza Woźniaka, + Zofię Szydłowską oraz zmarłych powierzanych w wypominkach rocznych: Dobry Jezu, a nasz Panie…

Komentowanie jest wyłączone