OGŁOSZENIA PARAFIALNE XXII Niedziela Zwykła (02. 09. 2018 r.)

OGŁOSZENIA PARAFIALNE XXII Niedziela Zwykła (02. 09. 2018 r.)

     W naszej parafii witamy dziś nowych kapłanów Ks. mgr-a lic. Janusza Faltyna i Ks. mgr-a lic. Kamila Wróbla. Ich posługę dziś rozpoczynaną zawierzamy miłującym Sercom Pana Jezusa i Matki Najświętszej i życzymy owocnej pracy.

     Bóg zapłać za indywidualne ofiary składane w ostatnim miesiącu na nowe ogrzewanie i posadzkę . W przyszłą niedzielę składka inwestycyjna, przeznaczona na dalsze prace – od jutra rozpoczyna się układanie granitu.

W tym tygodniu:
     Jutro na godz. 8.00 zapraszamy dzieci, rodziców i nauczycieli na Mszę św. rozpoczynającą nowy rok szkolny i katechetyczny. Bardzo prosimy, by wszyscy uczniowie rozpoczęli rok szkolny od dziękczynienia za minione wakacje i wspólnej prośby o błogosławieństwo na nowy czas nauki.

     Na Mszę świętą wieczorną w poniedziałek zapraszamy wszystkich, którzy przynależą do duszpasterskich grup parafialnych i tych, którzy chcą się włączyć w prace poszczególnych grup. Razem modlić się będziemy o Boże błogosławieństwo w nowym roku formacji.
     Od jutra ponownie będzie odprawiana Msza o 6.30, której nie było w wakacje. Natomiast od przyszłej niedzieli na Msze o 11.30 zapraszamy dzieci naszej parafii – jest to Msza z kazaniem dla nich.
Dzisiaj o 16.00 w budynku katechetycznym rozpoczyna się kurs przedmałżeński.

     W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej o 17.30, w czasie Mszy św. wieczornej ofiary na rzecz misji.
W pierwszy czwartek o godz. 17.30 modlitwy o powołania, a po Mszy wieczornej Godzina Święta i Adoracja w ciszy do godz. 22.00 . Msza o Sercu Jezusowym o 22.00.
     W I piątek Msze o Sercu P. Jezusa o 7.00 i 18.00. O godz. 17.30 Koronka do Miłosierdzia Bożego. Po Mszy wieczornej adoracja krzyża.
     Spowiedź przed pierwszym piątkiem we czwartek od 17.00 i w czasie wieczornej adoracji po Godzinie Świętej. W piątek od 16.00.

     W sobotę Uroczystość Narodzenia NMP – Głównej Patronki Diecezji. Po Mszy Świętej o godz. 7.00 będzie poświęcenie ziarna siewnego. W Bazylice Katedralnej rozpocznie się Tydzień Maryjny wraz z Odpustem – program wywieszony jest w Gablocie. Parafia Katedralna organizuje także pielgrzymkę do Wilna i Trok informacja na ten temat w Gablocie.

      Z powodu zmian w organizacji pracy szkół musi także ulec zmianie organizacja pracy naszej kancelarii parafialne. Godziny otwarcia pozostają takie same, z tym, że od wtorku do piątku przed południem kancelarie będzie obsługiwała świecka osoba – Pani Renata. W poniedziałek cały dzień i pozostałe dni po południu będą kapłani – w sprawach związanych z sakramentami świętymi prosimy by przychodzić popołudniu..

      Miłosiernemu Bogu polećmy wszystkich zmarłych powierzonych w wypominkach i zmarłego w ostatnim czasie: + Paweł Tomasiewicz: Dobry Jezu, a nasz Panie…

Komentowanie jest wyłączone