OGŁOSZENIA PARAFIALNE – XXIV Niedziela Zwykła (17. 09. 2017 r.)

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
XXIV Niedziela Zwykła (17. 09. 2017 r.)

Bóg zapłać za ofiary złożone w ostatnią niedzielę na nowe ogrzewanie i posadzkę. W prowadzonych pracach zakończyło się układanie spirali grzewczych. W tym tygodniu położona będzie wylewka betonowa i rozpocznie się ostatni etap czyli układanie płytek granitowych. W tym tygodniu powinny się również zacząć prace przy naprawianiu uszkodzeń pokrycia wieży powstałych w czerwcowej burzy – koszt tych prac kalkulowany jest na 60 tysięcy złotych – koszty są duże ponieważ są to prace na wysokości, a ponadto oprócz blachy miedzianej konieczna jest też wymiana drzewa.
Bóg zapłać za ofiary składane dzisiaj do puszek na rzecz Uniwersytetu Papieskiego św. Jana Pawła II.

W liturgii tygodnia: w poniedziałek św. Stansława Kostki – patrona Polski i młodzieży polskiej, we czwartek św. Mateusza – Apostoła, w sobotę św. Ojca Pio.

W tym tygodniu w naszej parafii:
Ministrantów i chłopców, którzy chcieliby się włączyć w Liturgiczną Służbę Ołtarza zapraszamy na spotkanie w poniedziałek po Mszy wieczornej.

W obecnym porządku szkolnym przygotowanie do bierzmowania rozpoczyna się już w klasie VI, dlatego uczniów klas VI i VII z naszej parafii (niezależnie gdzie chodzą do szkoły) zapraszamy na pierwsze spotkanie w najbliższą środę 20 września. Najpierw na wspólną modlitwę w czasie Mszy o 1800, a potem na spotkanie organizacyjne. Do modlitwy i na spotkanie zapraszamy również ich rodziców.

W piątek 29 września w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Tarnowie będzie miała miejsce Diecezjalna Pielgrzymka Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa. Rozpoczęcie o godz. 1700 – wszystkich członków Straży prosimy przygotowanie się i udział w pielgrzymce.
Spotkanie członków Arcybractwa Straży Honorowej i Stowarzyszenia Rycerstwa Niepokalanej z naszej parafii odbędzie się w najbliższy czwartek po Mszy wieczornej w budynku katechetycznym.

     Na dzień 15 października br. Ks. Biskup Ordynariusz zarządził w całej diecezji nowe wybory do Rad Duszpasterskich. W najbliższą niedzielę prosimy zgłosić kandydatów. Kartki i skrzynki będą w widocznych miejscach kościoła w przyszłą niedzielę. Potrzebne będzie imię i nazwisko oraz adres zgłaszanego kandydata. Lista zgłoszonych kandydatów zostanie podana 8 października. Dobrze by było, aby wśród kandydatów znaleźli się przedstawiciele wszystkich osiedli. Dotychczasowa Rada będzie miała jeszcze jedno spotkanie, którego termin podamy w przyszła niedzielę.

Miłosiernemu Bogu polećmy zmarłych powierzonych w wypominkach i zmarłych w ostatnim czasie: + Antonina Sowa, Maria Stankiewicz, Cecylia Marchwica, Wojciech Kuczek, Wiesław Włodek: Dobry Jezu, a nasz Panie…

Komentowanie jest wyłączone