OGŁOSZENIA PARAFIALNE – XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA (21.10.2018 r.)

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA (21.10.2018 r.)

    Bóg zapłać za ofiary złożone w ostatnią niedzielę na nowe ogrzewanie i posadzkę. MPEC zakończyło prace doprowadzenia do kościoła magistrali ciepłowniczej, w poniedziałek zakończy się układanie granitu w prezbiterium, od wtorku będzie praca w zakrystii ponieważ na kościele jeszcze nie ma pełnego wyschnięcia wylewki betonowej. Trwa też montaż kurtyn powietrznych przy wejściach głównych kościoła.

     Rozpoczynając Tydzień Misyjny, prosimy o modlitwę w intencji misji, misjonarzy i misjonarek, a wspólnie będziemy się modlić w tych intencjach cały tydzień na Nabożeństwach Różańcowych o godz. 1730. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na cele misyjne do dyspozycji Ojca Świętego.
„Marsz Misyjny” w intencji pokoju i prześladowanych chrześcijan rozpocznie się dziś o 1400 przy kościele Ks. Misjonarzy – zachęcamy do udziału.

     W liturgii tygodnia w poniedziałek wsp. św. Jana Pawła II, w przyszłą niedzielę Roczn. Poświecenia Kościoła.

     Po Mszy wieczornej w środę zapraszamy na spotkanie członków Towarzystwa Przyjaciół Wyższego Seminarium Duchownego.
We czwartek o 1900 Eucharystia i Adoracja z modlitwą o uzdrowienia.

     W sobotę nabożeństwo za wstawiennictwem św. Ojca Pio – zapraszamy najpierw na Różaniec o 1730, a po zakończeniu Mszy wieczornej będą modlitwy do Świętego z prośbami i adoracja Najśw. Sakramentu z błogosławieństwem.

     Wypominki można składać po Mszach świętych w zakrystii u kapłanów albo w kancelarii parafialnej.

     Przy okazji spotkań z rodzinami przy grobach bliskich prosimy się porozumieć co do praw do grobów na parafialnym cmentarzu, ponieważ od inwentaryzacji cmentarza w 2009 r. obowiązują Karty Mogilne, które są podstawą prawną do dysponowania grobem grzebalnym. Dalej większość grobów Kart nie ma i nie wiadomo kto jest właścicielem. Karty Mogilne zakłada się w Kancelarii Parafialnej.

     Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej; Gość Niedzielny, Niedziela, Miłujcie się i inne czasopisma. W najbliższą niedzielę będzie do nabycia parafialny „Głos Serca”.

      Miłosiernemu Bogu polećmy wszystkich zmarłych z naszej parafii i zmarłych w ostatnim czasie + Zdzisław Habel, Mieczysław Ryczek, Stanisław Zegar, Irena Panek. Wieczne odpoczywanie …

Komentowanie jest wyłączone