OGŁOSZENIA PARAFIALNE – XXVI Niedziela Zwykła (01. 10. 2017 r.)

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
XXVI Niedziela Zwykła (01. 10. 2017 r.)

Rozpoczynamy dziś nabożeństwo różańcowe. W kościele odprawiamy je codziennie o godz. 1730, bezpośrednio po Różańcu jest Msza św. Do modlitwy różańcowej w czasie nabożeństw zachęcamy wszystkich: dorosłych, młodzież i dzieci.

Ofiarą składaną dziś przy nabywaniu „chlebka miłosierdzia” możemy wesprzeć dzieło dożywiania dzieci i pomóc ofiarom trzęsienia ziemi w Meksyku. Chlebki są umieszczone przy ołtarzu Miłosierdzia Bożego. Ofiarę nie mniejszą niż 5 zł. za chlebek składamy do skarbonki. Do tych samych puszek wrzucamy ofiary na pomoc dla Meksyku. Bóg zapłać.

Dziękujemy za złożone we wrześniu indywidualne ofiary na nowe ogrzewanie . Do tej pory ofiary złożyło 326 rodzin. Przyszła niedziela jest drugą niedziela miesiąca – składka przeznaczona będzie na zakup węgla i koksu.

W liturgii tygodnia: w poniedziałek św. Aniołów Stróżów, w środę św. Franciszka z Asyżu, we czwartek św. Siostry Faustyny Kowalskiej, w sobotę Matki Bożej Różańcowej.
We środę Nowenna do MBNP, będzie połączona z różańcem o godz. 1730 Podczas Mszy wieczornej w środę składka na misje. Po mszy wieczornej w środę zapraszamy na spotkanie członków Koła Przyjaciół Wyższego Seminarium Duchownego.

W tygodniu przeżywamy także I czwartek, piątek i sobotę października. W czwartek spowiedź od godz. 1700, a w piątek od godz. 1600.
We czwartek po Mszy św. wieczornej Godzina Święta, następnie prywatna adoracja do Mszy świętej o Najśw. Sercu Pana Jezusa o godz. 2200.
W piątek Msze o Sercu Pana Jezusa o godz. 700 i 1800. Bezpośrednio po Mszy wieczornej adoracja krzyża.
W sobotę Msze o Niep. Sercu Maryi o godz. 700 i 1800. Nabożeństwo pierwszosobotnie o godz. 1700. Różaniec rozpocznie się o 1730.
Do chorych udamy się w sobotę od godz. 800.

Kandydatów do bierzmowania z klas II-gich Gimnazjum i klasy VII Szkoły Podstawowej zapraszamy na spotkanie formacyjne przygotowujące do s. Bierzmowania we wtorek 3 października: rozpoczęcie o 1730 nabożeństwem różańcowym, następnie Msza święta i po niej spotkanie informacyjne – do modlitwy zapraszamy również rodziców.
Młodzież klas III Gimnazjum zapraszamy na spotkanie w najbliższą środę – rozpoczęcie Różańcem o 1730. Po nabożeństwie różańcowym spotkanie w Sali św. Stanisława w budynku katechetycznym. Zapraszamy również rodziców.

Wyjazd osób zapisanych na „Różaniec do Granic” będzie w sobotę o godz. 800 – koszt 20 zł. Jeśli ktoś w ciągu dnia będzie chciał się łączyć z tą modlitwą w kościele, prosimy aby odmawiać różaniec indywidualnie w milczeniu.

W przyszłą niedzielę będzie można złożyć podpis poparcia dla Ustawy o zatrzymaniu aborcji nienarodzonych dzieci podejrzewanych o możliwość niepełnosprawności lub chorobę. Temat znany jest z mediów. Do złożenia podpisu potrzebny będzie pesel. Wszystkich, którzy chcieliby pomóc w przeprowadzeniu tej akcji prosimy o kontakt w kancelarii.

Zbliża się czas poświęcony pamięci naszych bliskich zmarłych i odnowienia modlitwy wypominkowej. Dziś można zabrać karty wypominkowe, a wypełnione można składać w kancelarii parafialnej, lub w zakrystii. Przy wypominkach rocznych prosimy zaznaczyć Mszę Świętą, przed którą powinny być czytane, przed godz. 700, 830 czy 1000. Za wypominanych całą oktawę Wszystkich Świętych o godz. 1800 będzie odprawiana Msza święta, a wypominki listopadowe będą przez cały miesiąc o 1730. Prosimy o czytelne zapisywanie, najlepiej drukowanymi literami.

Miłosiernemu Bogu polećmy wszystkich zmarłych powierzonych w wypominkach i zmarłych w ostatnim czasie: + Kazimierz Marczyński, Teresa Barwacz, Zofia Komisarz, Edmund Krzyżanowski: Dobry Jezu, a nasz Panie…

Komentowanie jest wyłączone