OGŁOSZENIA PARAFIALNE – XXVII Niedziela Zwykła (8.10.2017r.)

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
XXVII Niedziela Zwykła (8.10.2017r.)

Dzisiaj, gdy obchodzimy XVII Dzień Papieski, po wszystkich Mszach św. można złożyć ofiary do puszek na stypendia dla zdolnej młodzieży z ubogich rodzin.
Dziękujemy także za składane dzisiaj ofiary na zakup węgla i koksu na tegoroczne ogrzewanie kościoła.
Zachęcamy do złożenia podpisu pod projektem Ustawy chroniącej życie dzieci podejrzanych o chorobę lub niepełnosprawność – to nasz obowiązek wynikający z wyznawanej wiary, w której życie jest darem najcenniejszym.
W przyszłą niedziele odbywają się w naszej diecezji wybory do Rad Duszpasterskich. Zgodnie z obowiązującym kalendarzem wyborów podajemy w porządku alfabetycznym zgłoszonych do wyboru Kandydatów. Są to: P. Kazimiera Cygan, P. Elżbieta Dudek, P. Paweł Dziurawiec, P. Krystyna Januś, P. Jan Jurczyk, P. Agata Kraszewska, P. Renata Luszowiecka, P. Maria Opolska, P. Eugeniusz Rosa, P. Maria Siembab, P. Anna Szwiec, P. Tadeusz Zabiega – spośród nich ma być wyłonionych ośmiu kandydatów. Głosowanie będzie w przyszłą niedzielę na przygotowanych kartach.

W parafii w tygodniu:
Nabożeństwo różańcowe codziennie o godz. 1730. Bezpośrednio po różańcu jest Msza św. Gorąco zachęcamy do licznego, tak jak do tej pory, udziału.
We wtorek Msza wieczorna we wtorek o bł. Ks. Romanie Sitko. W czasie różańca zostaną odczytane prośby adresowane do Jego wstawiennictwa.
Spotkanie Rycerstwa Niepokalanej we wtorek po Mszy wieczornej w budynku katechetycznym.
Młodzież naszej parafii działająca przy „Betanii” zaprasza młodzież całej parafii na czuwanie modlitewne w najbliższy piątek. Rozpoczęcie o godz. 1930. Zaproszenie jest adresowane między innymi do młodzieży przygotowującej się do bierzmowania.

     Parafia Matki Bożej Fatimskiej zaprasza na Odpust Fatimski. Z soboty na niedzielę 14/15 października odbędzie się tam czuwanie modlitewne Zapraszamy szczególnie Róże Różańcowe, które poprowadzą różaniec o godz. 200 po różańcu Msza Święta. W naszym dekanacie 13 października w Woli Rzędzińskiej w parafii Miłosierdzia Bożego nabożeństwo fatimskie o godz. 2000.

      Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych. Serdecznie prosimy by przy porządkowaniu grobów, przestrzegać zasad porządku na cmentarzu. To znak wiary w naszą nieśmiertelność, jak również wyraz wdzięczności wobec tych, których Bóg powołał do wieczności. Po Mszach św. można zabrać kartki na wypominki, a wypełnione możemy składać w kancelarii parafialnej lub u księży.

     Miłosiernemu Bogu polećmy wszystkich zmarłych powierzonych w wypominkach i zmarłych w ostatnim czasie: Stanisława Czochara, Bogdan Majcher, Czesław Omylski, Anna Lipińska: Wieczne odpoczywanie.

Komentowanie jest wyłączone