OGŁOSZENIA PARAFIALNE XXVIII Niedziela Zwykła (14.10.2018r.)

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
XXVIII Niedziela Zwykła (14.10.2018r.)

     Dzisiaj, gdy obchodzimy XVIII Dzień Papieski, po wszystkich Mszach św. można złożyć ofiary do puszek na stypendia dla zdolnej młodzieży z ubogich rodzin.
Dziękujemy także za składane dzisiaj ofiary na nowe ogrzewanie i posadzkę.

W parafii w tygodniu:
     Nabożeństwo różańcowe codziennie o godz. 1730. Bezpośrednio po różańcu jest Msza św. Gorąco zachęcamy do licznego, tak jak do tej pory, udziału.

     W liturgii Kościoła wspominać będziemy: w poniedziałek św. Teresę od Jezusa, we wtorek św. Jadwigę Śląską, we środę św. Ignacego Antiocheńskiego –, we czwartek św. Łukasza, Ewangelistę – to dzień patronalny Służby Zdrowia i patrona naszego szpitala, w sobotę św. Jana Kantego.
     Księżom: Łukaszowi Żurkowi i Łukaszowi Kaźmirkowi obchodzącym w tym tygodniu Imieniny życzymy Bożego błogosławieństwa w pracy kapłańskiej.

     We wtorek po wieczornej Mszy świętej odbędzie się posiedzenie Parafialnego Zespołu Synodalnego – na spotkanie prosimy członków pierwszego zespołu. Materiały do odebrania w zakrystii, przesłane pocztą i na stronie internetowej w zakładce Synod.

     Rycerstwo Niepokalanej i Straż Honorowa NSPJ zaprasza członków na Nabożeństwo Różańcowe w środę, i na spotkanie po Mszy wieczornej.

     Kandydatów do bierzmowania z klas VII – przygotowujących się do tego sakramentu w naszej parafii, zapraszamy na krótkie spotkanie informacyjne we środę o godz. 1700 w budynku katechetycznym.

W najbliższą niedzielę rozpocznie się Tydzień Misyjny. Składka w tym dniu przeznaczona będzie do wyłącznej dyspozycji Ojca Świętego na cele misyjne.

     Klub Inteligencji Katolickiej organizuje w dniach od 14 do 21 października Tydzień Kultury Chrześcijańskiej poświęcony odzyskaniu przez Polskę niepodległości. Już dzisiaj na godz. 17 zaprasza na spotkanie z historykiem z Uniwersytetu Jagiellońskiego prof. K. Ożogiem. Wszystkie spotkania są bezpłatne. Szczegóły na plakatach i na stronie internetowej.

     Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych. Serdecznie prosimy by przy porządkowaniu grobów, przestrzegać zasad porządku na cmentarzu. To znak wiary w naszą nieśmiertelność, jak również wyraz wdzięczności wobec tych, których Bóg powołał do wieczności. Po Mszach św. można zabrać kartki na wypominki, a wypełnione możemy składać w kancelarii parafialnej lub u księży.

     Miłosiernemu Bogu polećmy wszystkich zmarłych powierzonych w wypominkach i zmarłych w ostatnim czasie: Kazimierz Szczecina, Janina Bejnarowicz, Stefan Wisniowski:: Wieczne odpoczywanie.

Komentowanie jest wyłączone