Ogłoszenia XXII Niedziela Zwykła

W naszej parafii witamy dziś nowych księży wikariuszy: Ks. Łukasza Pietrzaka i Ks. Damiana Migacza, a także nowego kapelana szpitala Ks. Marcina Górskiego. Ich posługę zawierzamy Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i życzymy owocnej posługi kapłańskiej.

W liturgii tygodnia: w czw wsp. Św. Grzegorza W., w sb św. Matki Teresy z Kalkuty.

Zapraszamy na adorację Pana Jezusa wystawionego w Najśw. Sakramencie od pn do sb, od 7.30 do 18.00. Od jutra ponownie będzie odprawiana Msza św. o 630.

W pn po Mszy św. o 18.00 zapraszamy nadzw. szafarzy Kom. Św. na spotkanie na plebanii.

We wt o 17.30 nabożeństwo do Bł. Ks. Romana. Bł. Ks. Infułat i Rektor Roman Sitko, Męczennik z Oświęcimia, był ściśle związany z Tarnowem, jak również z naszą parafią: był pierwszym budowniczym naszego kościoła i jest dla nas szczególnym patronem. Dlatego nabożeństwo ku jego czci będzie nie tylko w drugi, ale w każdy wtorek miesiąca. Prosimy o składanie podziękowań i próśb do skrzynki i serdecznie zapraszamy co tydzień, we wtorki, na 17.30, na specjalne modlitwy, połączone z litanią ku czci Bł. Romana.

We wt, 1 września, na 18.00, zapraszamy dzieci, rodziców i nauczycieli na Mszę św. rozpoczynającą nowy rok szkolny i katechetyczny. Bardzo prosimy, by wszyscy uczniowie rozpoczęli edukację od dziękczynienia za minione wakacje i od wspólnej prośby o światło Ducha Świętego oraz bezpieczeństwo na czas nauki. Podczas Mszy św. możliwość spowiedzi – zapraszamy dzieci, aby z Jezusem w sercu rozpocząć kolejny rok nauki. Przypominamy także rodzicom o obowiązku troski o katolickie wychowanie dzieci i dopilnowanie, aby uczęszczały na katechezę w szkole.

We wt po nabożeństwie wieczornym zapraszamy na spotkanie członków parafialnej Caritas na plebanię. Również w ten dzień po Mszy św. wieczornej spotkanie rodziców i dzieci, które mają przystąpić do I-szej Komunii Św., ale tylko mających uroczystość 20 września br. – spotkanie odbędzie się w kościele.

W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o 1730, składka na misje będzie w I-sze piątki miesiąca, zaś po Mszy św. o 18.00 adoracja dla członków i sympatyków Odnowy w Duchu Świętym oraz wszystkich chętnych do modlitwy. Serdecznie zapraszamy do uwielbiania Pana Boga. W środę, od 17.00 do 19.00, zapraszamy czytelników do biblioteki parafialnej.

    W I-szy czw o 1730 modlitwy o powołania, które poprowadzą siostry zakonne, a po Mszy św. o 18.00 Godzina Święta i adoracja w ciszy do 2100. W I-sze czwartki nie będzie już Mszy św. o 22.00.

W I-szy pt Msza św. o  Najśw. Sercu Pana Jezusa o 1800. O 1730 Koronka do Miłosierdzia Bożego, połączona z naboż. do Serca Bożego. Po Mszy św. wieczornejAdoracja Krzyża. W ten dzień będzie gościć w naszej parafii misjonarz, Ks. Marek Dziedzic, pracujący w Republice Środkowej Afryki. Podczas każdej Mszy św., czyli o 6.00, 6.30, 7.00 i 18.00 wygłosi słowo Boże i będzie także zbierana składka na działalność misyjną Ks. Marka. Spowiedź przed I-szym pt: w czw od 1730 i podczas Mszy św, zaś w pt – od 1700. W I-szy pt cały dzień kancelaria nieczynna.

W I-szą sb Msza św. o Niepok. Sercu Maryi o 7.00. Do chorych udamy się od 800. O 17.00 nabożeństwo I-sobotnie. W każdą sb o 18.00 Msza św. wg formularza niedzielnego.

W niedzielę zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o 8.30.

Od września nabożeństwo z modlitwą o uzdrowienie duszy i ciała będzie odprawiane w naszym kościele w każdy II-gi czw miesiąca – najbliższe 10 września.

W II-gą ndz września w budynku katechetycznym przy naszej parafii rozpocznie się kurs przedmałżeński. Zapisy na I-szym spotkaniu w ndz, 13 września, o 16.00.

Katolicka Szkoła Podstawowa ogłasza zapisy na nowy rok szkolny – w sekretariacie szkoły przy ul. Warzywnej 3; szczegóły na stronie internetowej szkoły i plakatach.

Tarnowska Kana rozpoczyna rekrutację na zajęcia z kursów językowych i przedmiotowych – program na stronie Kany.

Miłosiernemu Bogu polećmy wszystkich zmarłych powierzonych w wypominkach i zmarłego w ostatnim czasie + Stanisława Dudę; módlmy się także za ofiary II wojny światowej, zwłaszcza za poległych w obronie naszej Ojczyzny – Polski.  Dobry Jezu, a nasz Panie…

Komentowanie jest wyłączone