RORATY 2011 – „Pamiętnik Papieskiego Anioła”

RoratyTegoroczne Roraty przeżywamy razem z błogosławionym Janem Pawłem II. Poprzez spotkania adwentowe dzieci będą poznawały osobę Ojca Świętego, którego życie i pontyfikat jest już dla nich historią. Chcemy, by uczestnicy Rorat spotkali przede wszystkim człowieka wielkiej wiary, który chciał być święty.
W pierwszych dniach rorat dzieci dostaną dużą pionową planszę z ilustracją papieskiego Anioła Stróża, na którą będą wklejać obrazki przedstawiające zdjęcia z różnych etapów życia Karola Wojtyły.
Zapatrzmy się w Karola – Lolka ucznia szkoły podstawowej i ministranta, a później gimnazjalistę i studenta. Poznajmy księdza Karola Wojtyłę, później biskupa, a wreszcie Papieża Jana Pawła II. Każdego dnia odkrywać będziemy nową kartkę „Pamiętnika Papieskiego Anioła Stróża” i rozważać najważniejsze momenty z życiorysu nowego błogosławionego, aby zawsze pamiętać o wezwaniu Boga skierowanym do dzieci, młodzieży i dorosłych: „Świętymi bądźcie”!!! Kochani Rodzice i Opiekunowie – wzorem Karola Wojtyły – zachęcajcie swoją obecnością na Roratach nasze młode pokolenie do modlitwy.
Zapraszamy przez cały Adwent, od poniedziałku do soboty, na Roraty do naszego kościoła parafialnego na godz. 18.00. Szczególnie zapraszamy wszystkie dzieci i młodzież!
W czasie tegorocznych Rorat towarzyszyć nam będzie piosenka: Słowa i tekst piosenki:
 
„Fajrant w Niebie” (sł. i muz. Robert Friedrich)
 Byłem ochroniarzem jednego Karola
 Na kajakach i w teatrze, gdy na bramce puszczał gola
 Byłem słynnego Karola wiernym stróżem
 W Niegowici i w Krakowie, w Watykanie, gdzie był papieżem
 A po pracy tu na ziemi
 Teraz fajrant mają w Niebie
 Anioł który był mu stróżem
 Człowiek który był papieżem.
 W moim pamiętniku zapisałem sobie
 Karol był niezwykły naprawdę Boży człowiek.
 A po pracy tu na ziemi
 Teraz fajrant mają w Niebie
 Anioł który był mu stróżem
 Człowiek który był papieżem
 Fajrant, fajrant w niebie…
 A piosenki można posłuchać TUTAJ

Komentowanie jest wyłączone