Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata – 22.11.2020

Od dziś w zakrystii lub przed kościołem można nabyć świece na stół wigilijny. W ten sposób włączamy się w Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom organizowane przez Caritas. Niech w każdym domu zapłonie świeca – symbol Nowonarodzonego Zbawiciela. Zachęcamy również do podarowania świec innym, zwłaszcza samotnym i chorym.Nabywając świecę składamy ofiarę 6 zł – ofiary przeznaczone są na pomoc dzieciom.

W lit. tyg.: we wt wsp. św. Andrzeja Dung-Lac i Towarzyszy z Wietnamu.

We wt o 17.30 naboż. do Bł. Romana Sitki, połączone z różańcem i wypominkami, podobnie w śr Nowenna do MBNP, różaniec i wypominki. W śr po Mszy św. o 18.00 wspólna adoracja. W czw nabożeństwo do św. o. Pio – rozpoczęcie różańcem z wypominkami. W pt o 17.30 Koronka do Miłosierdzia Bożego połączona z wyp. listopadowymi. W sb przypada 11. r-ca konsekracji naszego Biskupa Andrzeja Jeża – zachęcamy do modlitwy w intencji naszego Arcypasterza.

W przyszłą ndz rozpoczyna się Adwent. Nowenna przed Niepokalanym Poczęciem NMP rozpocznie się w ndz i będzie odprawiana codziennie o godz. 1730. Z tego powodu ostatnie wypominki listopadowe będą odczytane w sobotę. Nowe wypominki roczne będą czytane od następnej niedzieli o 8.15 oraz 11.15.

Za tydzień po każdej Mszy św. będzie poświęcenie opłatków na wigilijne stoły. Ofiary składane przy nabyciu opłatków będą przeznaczone na cele parafialne. Bóg zapłać także za indywidualne ofiary składane m. in. na ogrzewanie kościoła.

Przypominamy, że decyzją papieża Franciszka odpust zupełny w m-cu listopadzie możemy zyskać przez dowolnie wybrane 8 dni. Dni te mogą być od siebie oddalone. Osoby starsze, chore i ci wszyscy, którzy z poważnych powodów nie mogą opuścić domu, będą mogli uzyskać odpust zupełny, jeśli będą się łączyć duchowo z wiernymi oraz wykluczą wszelkie przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu i odmówią pobożnie modlitwy za zmarłych przed obrazem Pana Jezusa lub Matki Bożej.

Przypominamy, że przypadku śmierci bliskiej osoby dzień i godzinę pogrzebu ustalamy najpierw w kancelarii parafialnej, a w drugiej kolejności z zakładem pogrzebowym. Prosimy o poinformowanie o tej zasadzie krewnych spoza naszej parafii.

Miłosiernemu Bogu polećmy zmarłych powierzanych w wypominkach oraz zmarłych w ost. tygodniu: + Antoniego Biela, + Romana Wantucha, + Genowefę Bezak, + Zofię Tarza, + Jerzego Kupca, + Kazimierę Skórkę, + Stanisława Zająca, + Stanisława Kołacza i + Pawła Kosmana.  Dobry Jezu, a nasz Panie…

Komentowanie jest wyłączone