Bieżąca działalność

Od września 2005 roku Opiekunem Oddziału Caritas był ks. Zenon Macko. A od września 2011r. opiekunem jest ks.Adam Bezak. Oddział liczy obecnie 15 osób nazywanych Pomocnikami Charytatywnymi.

W ramach działalności Oddziału Pomocnicy Charytatywni wykonują następujące zadania:

– W każdą środę i w czwartek w sali Caritas w godzinach od 16-18 wydają potrzebującym pieczywo i artykuły spożywcze otrzymane od sponsorów, czasem także odzież.
– Od października 2004 r. wydawana jest pomoc z Unii Europejskiej. Tę pomoc stanowią trwałe artykuły żywnościowe takie jak: mąka, ryż, kasza, mleko, cukier, makaron, ser żółty i topiony. Po tę pomoc zgłasza się co tydzień około 100 osób.
– Przygotowują 180-200 paczek świątecznych dla najbardziej potrzebujących pomocy.
– Odwiedzają chorych po domach.
– Pomagają w rozprowadzaniu baranków wielkanocnych i świec Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.
– 20 grudnia 2007 r. zostało zorganizowane spotkanie wigilijne dla osób samotnych. Na spotkanie to przybyło 20 osób. Zebranym życzenia świąteczne złożył ks. proboszcz Antoni Bielak. Obecni z radością i wdzięcznością przyjęli fakt, że ks. Proboszcz spotkał się z nimi.

Inną ważną formą działania POC jest prowadzenie świetlicy dla dzieci ze szkoły podstawowej. Podczas zajęć w świetlicy dzieci mogą otrzymać pomoc w odrabianiu zadań domowych, zapoznać się z różnymi technikami plastycznymi, zjeść podwieczorek i miło spędzić czas.

Komentowanie jest wyłączone